Meral Akşener’den İran mesajı: Baskıya başkaldıran kadınları tüm kalbimle selamlıyor

Meral Akşener’den İran mesajı: Baskıya başkaldıran kadınları tüm kalbimle selamlıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından İran’da ahlak polisi tarafından öldürülen Mahsa Amini’ye ve İran’da kadınların protestolarına ilişkin açıklama yaptı.

İranlı kadınları selamlayan Akşener, şair Turgut Uyar’ın dizelerini de paylaştı.

Akşener’in paylaşımları şöyle:

Her yerde bolca bulunan kötücül ve çıkarcı iktidar kümeleri sıklıkla; Sözde dostların ve sözde düşmanların olduğu hayali bir evrende, kazananı sadece oligarşilerin olduğu kurmaca bir kabusu; İnsanlara “beka mücadelesi” diye yutturmaya çalışıyor.

Nitekim İran’da kadınlara yaşatılan kabusu da bu çerçeveden ayrı düşünemeyiz. Kadınların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri, tercihlerinde özgür olmaları ve itilip kakılmadan yaşayabilmeleri en temel ve en kutsal haklarıdır. Bunun aksini de asla kabul edemeyiz.

Bu vesileyle, İran’da özgürlükleri için sokaklara dökülen ve baskıya başkaldıran kadınları tüm kalbimle selamlıyor; İran yönetimini, kadınların onurlu bir hayat için yükselttikleri haklı sese kulak vermeye ve insan haysiyetine yakışan reformları acilen yapmaya davet ediyorum.

Turgut Uyar’ın dizelerinde de söylediği gibi: “Saçlarımı hep kestim tutacak kadar kalmasın dedim. Çünkü bir başkaldırma ancak saçlarından tutulur…”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir