Mehmet Metiner, HDP’li vekilin ayağının kırıldığı polis müdahalesini savundu: Biçimi konusunda daha bir duyarlı olmak icap eder

Mehmet Metiner, HDP’li vekilin ayağının kırıldığı polis müdahalesini savundu: Biçimi konusunda daha bir duyarlı olmak icap eder

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Hakkari Yüksekova’da önceki gün düzenlenmek istenen “Özgürlük Yürüyüşü” sırasında HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik’in de ayağının kırıldığı polis müdahalesinin  ‘doğru’ olduğunu savundu.  Yürüyüşün yasal olmadığını savunan Metiner, “Lakin müdahalenin biçimi konusunda daha bir duyarlı olmak icap eder.” 

Metiner’in “Kürt milletinin rehberi kim?” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Bir terör örgütünün liderini övmek suçtur. Onu sahiplenici yürüyüşe katılmak suçtur.

Demokratik siyaset, terörü veya terör örgütü liderini meşrulaştırmak için asla araçsallaştırılamaz.

Bu amaçla düzenlenen bir yürüyüş elbette yasal değildir. O yüzden müdahalenin kendisi doğrudur. Müdahalenin kendisini “demokratik siyasete müdahale” veya “Kürtlere düşmanlık” biçiminde yorumlamak, düpedüz bir çarpıtmadır. Lakin müdahalenin biçimi konusunda daha bir duyarlı olmak icap eder.

Türkiye Kürtlerinin sesi olalım diye Türk-Kürt kardeşlerimizle birlikte kurduğumuz Demokrasi ve Birlik Derneği ile Demokrasi ve Birlik Vakfı’nın Genel Başkanı olarak şu hususu önemle belirtmek isterim ki malum çevrelerin değirmenine su taşıyacak ölçüsüz şiddetten kaçınmak, terörle mücadelede başarılı sonuçlar devşirmenin gereklerinden biridir.”

TIKLAYIN – “Özgürlük Yürüyüşü”ne polis müdahalesi: HDP Milletvekilli Habip Eksik hastaneye kaldırıldı

TIKLAYIN – HDP’li Habip Eksik: Polisler ‘ayağım kırıldı’ dememe rağmen üstüne basıp tekmelediler

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir