Mehmet Barlas: Salgın kâbusunu geri döndürmek için birileri yeniden çaba sarf etmeye başladı

Mehmet Barlas: Salgın kâbusunu geri döndürmek için birileri yeniden çaba sarf etmeye başladı

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, Koronavirüs salgınında vaka sayıların yeniden artmasına ilişkin olarak, “Salgın kâbusunu geri döndürmek için birileri yeniden çaba sarf etmeye başladı. Covid-19 yüzünden İngiltere’de, Fransa’da ve İtalya’da plajlara girişler yasaklandı. Ekranlarda ilgiye alışmış profesörler sürekli ‘hastalık yayılıyor’ yaygarası yapıyor. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın söylediği bir gerçek var, o da ‘hastalık artsa da hastalar artmıyor’. Hastaneler dolmuyor. Yani mevsimsel grip olağan akışında seyrediyor. Buna rağmen maske zorunluluğu bazı ülkelerde tartışılmaya başlandı” dedi. 

Barlas, “Amerika kamuoyunda ise maske artık tıbbi değil sembolik bir hâl aldı ve çok ciddi tepkiler var. Maske taktırmayı başarırlarsa daha çok aşı satacağını düşünen ilaç şirketleri de aşı telkinine başladı. Ancak bu sırada Kanada’da 13.6 milyon doz AstraZeneca Covid- 19 aşısı, ülke içinde ve dışında alıcı bulunamadığı için çöpe atılacak. Yani aşı ve Covid salgını konusunda kafalar çok karışık” düşüncesini dile getirdi. 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.