Mavigöl ziyaretçilerini büyülüyor

Mavigöl ziyaretçilerini büyülüyor

Giresun’daki Kuzalan Tabiat Parkı’nda yer alan Mavi Göl suyunun rengiyle ziyaretçi çekiyor. Suyu sodalı olan Göksu Deresi üzerindeki göl, mayıstan aralık ayına turkuaz rengini koruyor.

Giresun’un Dereli ilçesinde Kuzalan Tabiat Parkı’nda Göksu Deresi içinde yer alan Mavigöl, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz renkte akıyor.

Doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini hayran bırakan Mavigöl, kente giden yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor.

FOTO: AA

Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Mavigöl’ü bu sezon ziyaret edenlerin sayısı 120 bini geçti.

“BÜYÜLEYİCİ”

Afyonkarahisar’dan gelen Osman Gazişanlı, Karadeniz gezisi kapsamında ailesiyle Mavigöl’ü ziyaret ettiğini söyledi. Gazişanlı, “Büyüleyici bir güzelliği var, arkadaşlarım anlatmıştı inanmamıştım, gelince böyle bir güzellikle karşılaştım. Buraya gelmeden önce Giresun’u sadece fındık yetişen bir yer sanıyordum ama bu güzellik karşısında düşüncelerim baştan sona değişti” dedi.

FOTO: AA

Giresun’un Alucra ilçesinden gelen Birol Karasakal ise ilk kez Mavigöl’ü ziyaret ettiğini belirterek, “Doğa harikası bir yer, yeşil, mavi ve suyun birleşimi var. Herkese tavsiye ederiz. İnsanın huzur bulduğu bir yer” ifadesini kullandı. (AA)

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.