Leonardo DiCaprio az kalsın Titanik’teki rolü kaçırıyordu

Leonardo DiCaprio az kalsın Titanik’teki rolü kaçırıyordu

Sinema dünyasında klasikler arasına giren, uyarlandığı hikaye ile herkesi etkileyen Titanik’in yönetmeni James Cameron filmle ilgili ilginç bir açıklamada bulundu. GQ’ya verdiği röportajda konuşan Cameron, Leonardo DiCaprio’nun 1997 yapımı Titanik’te neredeyse Jack Dawson olamayacağını çünkü rolü okumak istemediğini söyledi:

“Leo ile bir toplantı olduğunu hatırlıyorum. Ve sonra bir ekran testi vardı. Yani toplantı komikti çünkü konferans odamda oturmuş bir aktörle tanışmayı bekliyordum. Etrafa bakıyorum ve bir nedenden ötürü ofisteki tüm kadınların toplantıda olduğunu görüyorum. Mesela bir kadın yönetici yapımcı vardı, bu tabii ki de tamam; ama muhasebecimiz? Neden toplantıdaydı? Hepsi Leo ile tanışmak istiyordu.”

Cameron, DiCaprio’nun kendisi dahil toplantıdaki herkesi büyülediğini belirtiyor. Ancak yönetmen yine de DiCaprio’nun Kate Winslet ile olan kimyasının nasıl olacağını görmek istediğini anlatıyor.

Cameron’ın bu isteğine karşı çıkan DiCaprio’nun elini sıktığını ve geldiği için teşekkür ettiğini söylüyor. Bunun üzerine DiCaprio “Bekle, bekle, bekle. Yani okumazsam, rolü alamayacağımı mı demek istiyorsun?” diyerek şaşırıyor.

DiCaprio, gönülsüz gibi görünse de ve Cameron da önyargılı bir şekilde test çekimini yapsa da işler başarılı yönetmenin düşündüğünün aksine çok iyi bir şekilde ilerliyor. Yönetmen aksiyon deyince Cameron, DiCaprio’nun Jack’e dönüştüğünü söylüyor.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir