Kuaföre giren hırsız dokunduğu her yeri sildi: “Titiz bir hırsız, temizlik yapmamıza bile gerek kalmadı”

Kuaföre giren hırsız dokunduğu her yeri sildi: “Titiz bir hırsız, temizlik yapmamıza bile gerek kalmadı”

Denizli’de kuaför dükkanına giren titiz hırsız, kazağından kestiği parçayı maske yapıp, eline aldığı bezle dokunduğu her yeri en ince ayrıntısına kadar sildi. Hırsız, 2 saat boyunca kaldığı dükkandan 4 poşet dolusu makyaj malzemesi çalarak ayrıldı. 

Olay, Pamukkale ilçesine bağlı Topraklık Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; yakalanmamak için yüzünü boyayıp, kazağının kol kısmından kestiği parçayı maske yapan hırsız, açık olan pencereden içeri girdi. Mutfaktan eline aldığı bezle ilk başta dokunduğu pencereyi defalarca temizleyen hırsız, sonrasında içeri girerek makyaj malzemelerine odaklandı. Yaklaşık 2 saat boyunca içeride duran hırsız, aldığı malzemelerle birlikte kapıdan çıkarak dükkandan ayrıldı. 

Arkasında iz bırakmamış 

Sabah saatlerinde dükkana gelen çalışanlar etrafın darmadağın olduğunu görünce 112’yi aradı. Olay yerine giden güvenlik güçleri, izlediği güvenlik kamera kayıtları sonrası, içeri hırsızın girdiğini ve profesyonelce çalıştığını gördü. Bölgeye sevk edilen Olay Yeri İncelme ekipleri yaptığı çalışmada hiçbir ize rastlamadı. 

“Bizim temizlik yapmamıza bile gerek kalmamış”

Hırsızın çok iyi temizlik yaptığını söyleyen Duygu Şimşek, “Hırsız mutfak penceremizden giriyor ve kapıdan çıkıyor. 2 saat falan içeride kalıyor. Bunun içinde de makyaj malzemelerimizi, bilgisayarımızı alıyor. Burada olan televizyon var ama onu almıyor. Bunu nasıl tarif edeyim bize yapılan bir kumpas gibi öyle bir şey, komik bir durum. Çıkarken silmiş iz bile bırakmamış, hiçbir iz yok. Makyaj malzemeleri, saç spreyleri, deodorant gibi satacağımız her şeyi çalmış. Milletin saçını almış geri bırakmış yani garip bir durum. Sağ kolundaki kıyafeti yarıya kadar kesmiş ve oradaki parçayı kafasına göre gözlerini görecek şekilde maske yapmış, alttan çenesi belli oluyordu. Bizim kamerada çok belli olmuyordu ama diğer kolunda dövme var. Gerçekten profesyonel bir hırsız. Çıkarken etrafı güzelce siliyor ve bizim temizlik yapmamıza bile gerek kalmamış” dedi. (İHA) 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.