Kraliçe’nin tabutunu açmaya çalışmıştı: Öldüğüne inanmıyorum

Kraliçe’nin tabutunu açmaya çalışmıştı: Öldüğüne inanmıyorum

Londra’daki Westminster Salonu’nda geçen hafta Kraliçe 2. Elizabeth’in tabutuna koşarak üzerindeki bayrağı kaldırmaya çalışan adamın ifadesi ortaya çıktı. “Onun öldüğüne inanmıyorum” diyen 28 yaşındaki adam, “Kraliçe’yle konuşmak için” Buckingham Sarayı’na gitmek istediğini söyledi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in geçen hafta halkın ziyaretine açılan tabutuna koşarak büyük paniğe yol açan adamın, ifadesinde “Onun öldüğüne inanmıyordum” dediği ortaya çıktı.

Londra’daki Westminster Salonu’nda geçen cuma yaşanan olayda, kuyruktan ayrılarak Kraliçe’nin naaşına doğru koşan ve tabuta dokunarak üzerindeki bayrağı kaldırmaya çalışan bir kişi salonda korku dolu anlar yaşatmıştı. Duruma hemen müdahale eden polis, adamı yere devirerek gözaltına almış ve ayaklarından tutarak salondan çıkarmıştı.

Olay salonda büyük panik yaratmıştı

28 yaşındaki Muhammad Khan isimli kişinin, 2.Elizabeth’in gerçekten öldüğüne inanmadığını ve kontrol etmek için tabuta doğru koştuğunu söylediği ortaya çıktı. Mahkemede konuşan Khan, kraliyete mektup yazdığını, cevap gelmezse “Kraliçe’yle konuşmak için” Buckingham Sarayı ve diğer kraliyet ailesi kurumlarına izinsiz gireceğini ve hayatı boyunca bundan vazgeçmeyeceğini belirtti.

Adamın Kral Charles’ın annesi Kraliçe Elizabeth’in ölümüyle bir ilgisi olduğuna inandığı ve “hayaller gördüğü” de kaydedildi.

Akli dengesi yerinde olmadığı bildirilen adam, kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve akıl sağlığı merkezine gönderildi.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.