Korkutucu seri katil Karındeşen Jack’in yüzü bir bastonda bulundu

Korkutucu seri katil Karındeşen Jack’in yüzü bir bastonda bulundu

1888 yılında Londra’da birçok cinayet işleyen seri katil Karındeşen Jack, hikayesi, geçmişi ve görünüşüyle günümüzde bile hala ilgi çeken çarpıcı bir figür.

Daily Star’ın haberine göre, İngiltere polisi eski arşivleri karıştırırken elde ettiği tüyler ürpertici bulgularda Karındeşen Jack’in yüzü olduğu düşünülen bir baston buldu.

Bastonun topuz kısmında Karındeşen Jack’in işlenmiş yüzü, kimliği bir asırdan fazla bir süre bir sır olarak kalan katilin bildirilen tek yüz bileşimi kabul edildi.

Baston yıllarca Hampshire, Bramshill’deki Polis Koleji’nde saklanmıştı ve kurum 2015’te kapatıldığında kaybolduğu zannedilmişti.

Ancak Polis Koleji’nin West Midlands, Ryton’daki karargahındaki arşiv çalışması yapan personel tarafından yeniden keşfedildi.

Karındeşen Jack’in yüzünün işlendiği baston diğer polislere sergileniyor…

SERGİLENMEYE BAŞLADI

Şimdi ise polis teknolojisindeki ilerlemeleri yeni öğrencilere vurgulamak amaçlı tüyler ürpertici bu baston sergilenmeye başladı.

Yapılan resmi açıklamada, “Bu baston, polisliğin tarihsel olarak önemli bir sürecini temsil eden büyüleyici bir eser.”

“Orijinal gazete kupürleriyle birlikte burada, Ryton’da sergileyebilmemiz inanılmaz, böylece memurlarımız o zamandan beri polislikte ne kadar ilerlediğimizi ilk elden görebilirler.” denildi.

Karındeşen Jack, 1888’de Whitechapel’de üç ay boyunca en az beş kadını katletti. Her kurbanın boğazı kesilmiş ve vücudu, katilin insan anatomisi hakkında biraz bilgi sahibi olduğunu düşündürecek şekilde parçalanmış olarak bulundu.

 

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir