Korkusuz yazarı: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sanki tüm dengesini yitirmiş durumda!

Korkusuz yazarı: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sanki tüm dengesini yitirmiş durumda!

Korkusuz yazarı Can Ataklı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son zamanlardaki söylem ve davranışlarını eleştirdi, “Sanki tüm dengesini yitirmiş durumda” dedi. Ataklı, “Mahalle kahvesinde söylenecek sözleri, devlet adına söyleyemezsiniz” diyerek sitem etti.

Soylu’nun “Uyuşturucu satanı yakalayınca ayaklarını kırın” ifadesini hatırlatan Ataklı, “Bir mahalle kabadayısı hatta sıradan bir vatandaş uyuşturucu satanlara karşı tepkisini böyle gösterebilir ama devleti yönetmesi için görevlendirilen biri bunu asla söyleyemez. Devlet hukukla yönetilir, devlet yönetimindeki bir kişi sadece kendi kişisel kararı ile hem savcı hem hakim hem infaz memuru gibi davranamaz. Terörist de olsa uyuşturucu kaçakçısı da olsa cinayet işleyen bir cani de olsa devlet bunu yakalar adalete teslim eder yargı gereğini millet adına yerine getirir” diye yazdı.

Ataklı, Soylu’nun dün de Hakkâri’deki bir yürüyüş sırasında HDP milletvekili Habip Eksik’e şiddet gösteren polislerin arkasında durarak “Aymazlık, utanmazlık, ahlaksızlık… Bebek katili Apo için yürümek, ne zamandan beri demokratik siyaset oldu?” demesini eleştirdi.

“Elbette bu sözler kahvede oturanların hoşuna gider, ya da kahvedeki vatandaşın da görüşü bu yöndedir ama Soylu bunu devlet adına yürüttüğü bir görevin başındayken söyleyemez” diyen Ataklı, şunları kaydetti:

“Üstelik ‘bebek katili’ dediği teröristi Diyarbakır meydanında bir milyon kişiye canlı olarak dinleten, yerel seçim öncesi aynı kişiden mektup getirip ‘Oyunuzu AKP’ye verin’ dedirten, bu teröristin yine aranan kardeşini TRT ekranına çıkarıp ‘CHP’ye oy vermeyin’ dedirten, sınıra nöbetçi hakim gönderip ayaküstü yapılan duruşma ile teröristleri aklatan kendileri. Ne konuşuyorlar?”

Yazının tamamını okumak için .

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir