Konya’daki kazada 5 kişi ölmüştü; şoför ehliyetsiz çıktı!

Konya’daki kazada 5 kişi ölmüştü; şoför ehliyetsiz çıktı!

Konya’da 5 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı kazada otomobilin sürücüsü Dilara Çoban‘ın ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. 

3 Temmuz Pazar günü Konya-Beyşehir kara yolunun 55’inci kilometresinde meydana gelen kazada,  Dilara Çoban’ın kullandığı otomobil, kontrolden çıkıp, refüjü aşarak karşı yönden gelen Koray Anık yönetimindeki ciple çarpıştı.

Kazada sürücülerden Koray Anık, kızı Ela Ceylin Anık ile diğer sürücü Dilara Çoban ve yanındaki Nisanur Karabulut yaralandı. Çoban’ın aracındaki Muammer Tan, Veli Büyükaydın, Sait Belgemen, Şevval Karabulut ve Ayşenur Boncuk olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yaralı 4 kişinin tedavisi sürerken, sürücü Dilara Çoban ve Nisanur Karabulut’un hayati tehlikeleri devam ediyor.

Ehliyetsiz araç sürmekten ceza uygulanacak

Sürücü Dilara Çoban’ın ehliyetsiz olduğu ortaya çıkarken hakkında ‘ ehliyetsiz araç kullanmak’ suçundan idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Çoban’ın, tedavisinin ardından da gözaltına alınıp, hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan adli işlem başlatılacağı belirtildi.

Kazayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında aracın hızı, sürücünün alkollü olup, olmadığı, aynı araçta bulunan 7 kişinin kemer takıp, takmadığı yönünde araştırma yapıldığı belirtildi. (DHA)

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.