‘Koca Ayak’ gerçekten var mı? Bu görüntüler gündem oldu…

‘Koca Ayak’ gerçekten var mı? Bu görüntüler gündem oldu…

Yıllardır süre gelen Koca Ayak (Big Foot) efsanesi Kuzey Kaliforniya’da çekilen görüntülerle yeniden gündeme geldi.

Kuzey Kaliforniya’nın Mendocino kentinde çiftlik sahibi bir karı koca sosyal medya hesaplarından ‘Koca Ayak’a ait olduğu iddia edilen görüntüleri paylaştı.

Çift ilk olarak kocaman bir ayak izinin yer aldığı bir görüntü paylaştı. Sosyal medyada yapılan paylaşımda, “Eşim ve ben yılın son av döneminde buna rastladık. Benzer ayak izlerini daha bulduk. Yaklaşık 38 cm ölçtük” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Çift daha sonra takip kamerasını devreye soktuklarını belirtirken, “Özel bir çiftlikte yaşıyoruz. Buraya halkın giriş çıkış yapması mümkün değil. Takip kamerasına da bakarsak bu garip varlığın ormana gittiğini görebiliriz” diye yazdı.

Çiftin paylaştığı görüntüler sosyal medyada kıs sürede gündem olurken, birçok kişi bunun ormanda yaşayan herhangi bir canlıya ait olabileceğini savunurken bazıları da çiftin kanıtlarını yeterli buldu. Bir kullanıcı, “Bana ilk iki resim, muhtemelen kameranın önüne atlayan bir sincap gibi görünüyor.” yazarken, diğeri de çiftin sadece ‘göz yanılması’ yaşayabilmiş olacağını öne sürdü.

‘UĞULTULAR DUYDUK’

Çift, ayrıca, çiftlikte gizlenen kameralardan birinin kayıp olduğuna dikkat çekti.

Çiftlik sahibi kadın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ben de Koca Ayak diye bir şeye inanmıyordum. Ancak bu görüntülerle ilgili bir açıklamam yok. Ayrıca belirtmeliyim ki duyduğumuz uğultular da var.” dedi.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir