‘Kızımla yeni heyecanlara açılacağız’

‘Kızımla yeni heyecanlara açılacağız’

Balıkçı Musa Arslan (43), çalınan ve bir gün sonra Giresun açıklarında batık halde bulduğu teknesini tekneye adını verdiği kızı Yağmur’la 3 ayda onararak suya indirdi.

Samsun’un Çarşamba ilçesi Civa Burnu’nda balıkçı Musa Arslan’ın, kızının adını verdiği ‘Yağmur 55’ isimli teknesi 25 Mart 2021’de çalındı. Suç duyurusunda bulunan, Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerine haber veren Arslan, balıkçıların yurt genelinde yardımlaştıkları sosyal medya grupları sayesinde, teknesinin 1 gün sonra 170 kilometre uzaklıktaki Giresun’un Piraziz ilçesi açıklarında batık halde olduğunu tespit etti.

.

Vinç kiralanarak kurtarılan tekne, çekici yardımıyla yeniden Civa Burnu’na getirildi. Tekneyi çaldığı belirlenen ve yakalanan Afganistan uyruklu şüpheli ise tutuklandı.

.

Teknesini evinin altında atölyeye çevirdiği alana yerleştiren Arslan, 3 ay önce tadilata başladı. Teknenin hasar gören yerlerini onaran, boyayan Arslan, kızı Yağmur ile birlikte ‘Vira bismillah’ diyerek yeniden açıldıkları Karadeniz’de balık avcılığına başladı.

.

AKLIMA HIRSIZLIK İHTİMALİ GELMEMİŞTİ

Teknenin çalındığı dönemde babasının rahatsızlığı nedeniyle bir süre limana gidemediğini anlatan Musa Arslan, “Bize o dönem haber geldi, ‘Tekneniz yok’ dendi. Aklıma hırsızlık ihtimali gelmemişti ilk başta. Buradan bir arkadaş alarak karşıya geçti diye düşündüm. Hemen buraya geldim ve tekneyi bulamadık. Sahil güvenlik ve jandarmaya haber verdik. Sosyal medyadan arkadaşlarımız paylaşım yaptı. Tekne, 24 saat içinde Giresun’un Piraziz ilçesinde batmış halde bulundu ve bunu sosyal medya sayesinde öğrendik. 100 tonluk vinç teknemizi çıkarttı ve çekiciyle Samsuna getirdik” dedi.

.

“ÜZÜLMESİN DİYE SÖYLEMEDİK”

Teknesinin tadilatını 3 ayda tamamladıklarını söyleyen Arslan, “Bizim için zorlu bir süreçti. Şimdi kaldığımız yerden yine balıkçılığa devam ediyoruz. Yaklaşık 8 yıldır bu tekneyi kullanıyoruz. Teknenin ismi Yağmur 55. Kızımızın ismini koyduk. Haliyle çalındığından ona çok bahsetmedik üzülmesin diye. Evin yanına geldiğinde haberi oldu, onu da tadilat için getirdiğimizi söyledik. Tekne kızımla aynı yaşta. Yeniden kızımla beraber yeni heyecanlar yaşayacağımız yolculuklar yapacağız inşallah” ifadelerini kullandı. (DHA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir