Haber Buketi

Kılıçdaroğlu: Soru soran gençlere, “AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı” gibi paylaşımları durdurun!

Kılıçdaroğlu: Soru soran gençlere, “AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı” gibi paylaşımları durdurun!

Online İSG Eğitimi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Babala TV’de gençlerin sorularını yanıtladığı programa katılan kişiler hakkında yapılan bazı habere tepki gösterdi. “Soru soran gençlere, ‘AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı’ vb. paylaşımları durdurun” çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, “Cesaret gösterip o salona geldiler; insan kendini nasıl tanımlıyorsa, hissediyorsa, odur” diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Babala TV’nin Mevzular Açık Mikrofon yayını dün akşam YouTube’da yayımlandı. Dört saatten fazla süren program yayınında Kılıçdaroğlu’na soru soran bazı kişiler hakkında haberler yapıldı.

Kılıçdaroğlu bu habere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Soru soran gençlere, ‘AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı’ vb. paylaşımları durdurun. Cesaret gösterip o salona geldiler; insan kendini nasıl tanımlıyorsa, hissediyorsa, odur. En büyük yalnızlığı bu konuda hissettiğimi de söylemek zorundayım. Bırakın kavga dilini gençler” diye yazdı.

Programda, Umut Nimet Ataş isimli kişi, Kılıçdaroğlu’na çeşitli ithamlarda bulunduktan sora, “Ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeri girmemiştim, bu seçim maratonu başlayana kadar. Diyarbakırlıyım, Kürt genciyim, bununla da şeref duyuyorum. Oradaki huzurun, istikrarın, güven ortamının zedeleneceği korkusundan AK Partiye dört elle sarıldım. 14 Mayıs seçimlerinde de Sayın Cumhurbaşkanı’na oy verdim” demişti. Ataş’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile makamında görüştüğüne ilişkin fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir