Kayseri’de kadın cinayeti: Eşi ve kızını katleden Kaya Doğan’a ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası verildi

Kayseri’de kadın cinayeti: Eşi ve kızını katleden Kaya Doğan’a ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası verildi

Kayseri’de eşi Hörmet D. ile 2 yaşındaki üvey kızı Yasemin Nur S.’yi katleden Kaya Doğan‘a çıkarıldığı mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası verildi.

Dava, Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada salonda hazır bulunan sanık Kaya Doğan, savunmasında “eşinin kendisini aldattığını ve bunu öğrenince cinnet geçirdiğini, niyetinin çocuğu öldürmek olmadığını” söyledi. “Cinnet sırasında yaşadıklarını hatırlamadığını hatta kendi boğazını da keserek intihara kalkıştığını” söyleyen Kaya Doğan, “olayın sadece o an aldatıldığını duyduğu anda gerçekleştiğini ve önceden planlamadığını” ifade etti. Kaya Doğan, “pişman olduğunu ve olay anında kendi boğazını kestiği için cezaevi şartlarını kaldıramadığını” belirterek beraatını istedi.

Mahkeme heyeti sanık Kaya Doğan’a eşini öldürmekten 22 yıl hapis cezası verirken, üvey kızını öldürmekten de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Olay hakkında

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerindeki ikamette meydana gelen olayda, iddiaya göre Kaya Doğan, önce tartıştığı eşi Hörmet D.’yi (20) ardından da üvey kızı Yasemin Nur S.’yi (2) katletti.

Daha sonra kendi boğazını da aynı bıçakla kesen Doğan, kardeşini arayarak yardım istedi. İkamete gelen kardeşi Kaya Doğan’ı kendi imkanıyla hastaneye götürürken durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine ikamete çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde Hörmet D. ve Yasemin Nur S.’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri, ikamette inceleme yaptı. Anne ve kızın cansız bedenleri, yapılan incelemelerin ardından hastane morguna kaldırıldı. (İHA)

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.