Karar yazarı Beki: 20 yıldır yönettikleri Türkiye’de yoksulluk da, yolsuzluk ve rüşvet de var

Karar yazarı Beki: 20 yıldır yönettikleri Türkiye’de yoksulluk da, yolsuzluk ve rüşvet de var

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın “Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Şu an itibarıyla onun hazırlığı içindeyiz” sözlerine işaret ederek, “Ne anlaşılıyor şimdi Cumhurbaşkanı’nın söylediklerinden: 20 yıldır yönettikleri Türkiye’de yoksulluk da yolsuzluk ve rüşvet de var. Fakat bunu halledecek olan, yine kendileri. Bu görevi o kadar ciddiye alıyorlar ki, şu an itibarıyla hazırlıkları bile başlamış durumda.

2023’e yetişmeyecek, ha deyince bitmeyecek bir hazırlık söz konusu yani. 2053’ten 2071’e kadar yolu var daha. Aceleye ne gerek!” diye yazdı.

AKP’nin 3Y (yoksulluk-yolsuzluk-yasaklar) ile mücadele sözüyle iktidara geldiğini belirten Beki, “Tıpkı faiz, enflasyon ve dolarda olduğu gibi. 2023 seçimlerini bir kazansın, hepsini AK Parti indirecek inşallah. Kimin yükselttiğini sormazsanız, kulağa çok hoş geliyor. Sahibini, biiznillah iktidara getirir bu vaat.

“Sıkıntıları, çözse çözse yine biz çözeriz” vaadinin bir versiyonu. Kimin çıkardığına aldırmazsanız, gayet inandırıcı. Bir şansı hak ettiklerine ikna olur, iktidara gelsinler diye oyunuzu verirsiniz.

Geri yapılacaksa onu da AK Parti yapar, kimin bozduğunun önemi yok.” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir