Kadının gücü var

Kadının gücü var

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” 1999 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edildi. Her yıl bu tarihte, dünyanın hemen her yerinde eş zamanlı etkinliklerle toplumların dikkati bu konuya çekilmeye çalışılıyor. İBB de Kadınların yerel hayatta karşılaştıkları zorluklara ve engellere çözüm üretmeye yönelik demokratik, eşitlikçi ve toplumsal gelişimi destekleyen politikaları doğrultusunda bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı bu özel gün için ikincisini düzenleyeceği etkinlikleri, bugünden itibaren 11 Aralık tarihine kadar İBB kültür merkezlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirecek. Ortak duyarlılık ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan etkinlikler “Kadının Gücü Var” başlığı ile sunulacak. Pek çok ünlü ismin katılacağı toplam 155 etkinlik, uluslararası alanda da önemli olan bu konuya dikkat çekmek üzere düzenlenecek.

TÜM KADINLAR DAVETLİ

Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından planlanan ve özellikle toplumun her kesiminden kadınlara hitap eden etkinlikler arasında “Öz Savunma Atölyesi”, “Sanatla Terapi Atölyeleri”, “Yaratıcı Drama Atölyeleri”, “İstanbul Vakfı ile Büyüt Hayallerini”, psikologlar eşliğinde “Kendini İyi Hisset”, ünlü isimlerle “İki Lafın Beli” söyleşileri, kadın sağlığıyla ilgili bilgiler, kadın müzisyenlerin yer aldığı konserler, kadın temalı tiyatro oyunları ve sinema filmleri, medya ve edebiyat dünyasından kadın gazeteci ve yazarlarla söyleşiler yer alacak.

Anne adlı oyun

DasDas’ın “Dünya Yerinden Oynar”, Defne Kayalar ve Engin Hepileri’nin başrollerinde olduğu “Anne” ve Nazan Kesal’ın rol aldığı “Yaralarım Aşktandır” seyirciyle buluşacak oyunlar arasında… 25 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında İBB kültür merkezlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek “Kadının Gücü Var” programına İBB Kültür Sanat sosyal medya hesapları ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşılabilir.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir