Judo Spor Toto Süper Ligi’nde şampiyon kadın ve erkeklerde Galatasaray oldu

Judo Spor Toto Süper Ligi’nde şampiyon kadın ve erkeklerde Galatasaray oldu

Türkiye Judo Federasyonu Spor Salonu’nda yapılan Judo Spor Toto Süper Ligi’ne, kadınlarda ve erkeklerde 15 kulüp tatamiye çıktı. Müsabakalar sonucunda hem kadın hem erkeklerde Galatasaray, 18 puanla şampiyonluğa ulaştı.

Ligde kadınlarda ikinciliği Denizli Büyükşehir Belediyespor averaj ve 12 puanla elde ederken, üçüncülük kürsüsünde ise 12’şer puanla İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor yer aldı.

Erkeklerde 15 puan elde eden Antalya Prens Gençlikspor ikinci, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Konya Selçuklu Belediyespor ise12 puan ve averajla üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, “Kulüplerimizin bünyesinde bulunan ve milli takımlarımızın kategorilerinde yer alan judocularımız, 2022 yılını 221 madalya ile tamamlayarak bizleri mutlu ettiler. Cumhuriyetimizin 100. yılını yaşayacağımız 2023 yılında sporcularımızın elde edeceği başarılar katlanarak devam edecektir. Buna inanıyoruz” ifadelerini kullandı. (AA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir