İyi Partili isimden “Saraçhane” açıklaması: İmamoğlu’nu öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi, sadece dayanışma yapıldı

İyi Partili isimden “Saraçhane” açıklaması: İmamoğlu’nu öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi, sadece dayanışma yapıldı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP’nin iç işlerine müdahale” açıklamasına cuma (23 Aralık) günü Fox TV’deki “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programında yanıt vereceğini yazdı. “O güne dek konuşmama, yorum yapmama ve demeç vermeme kararı alındı” diyen Saymaz ayrıca adını açıklamadığı İyi Partili bir ismin Akşener’in “Saraçhane” konuşması ile ilgili, “İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. Öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Sadece dayanışma yapıldı” dediğini iletti. 

Saymaz, bugünkü yazısında İyi Parti kulislerinden edindiği bilgileri aktardı. İsmini açıklamadığı İyi Parti’nin ağır toplarından bir isme “CHP’nin iç işlerine müdahale mi ediyorsunuz?” diye soran Saymaz, “Bizim söylediklerimiz altı yedi aydır söylediklerimizin tekrarı. Bugüne kadar niye iç işlerine müdahale diye nitelendirmediler?” yanıtını aldığını belirtti.

İyi Partili isim, Akşener’in Saraçhane’de İmamoğlu’na gösterdiği yaklaşımın adaylık mesajı diye yorumlanmasıyla ilgili de şunları ifade etti:

“İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. Öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Sadece dayanışma yapıldı. Yalnız bırakılır mı? Darbe yemiş adam. Aday yapmaya kalksanız iki ayda cezasını İstinaf ve Yargıtay’dan geçirirler.

“Adaylığı çok içselleştirmiş. Bizim için isim çok önemli değil. Çok üstünde durmuyoruz. Fakat Kılıçdaroğlu ile kazanılamıyor. Anket yapıyorsun, risk var. Hem de yüksek.”

“(Kılıçdaroğlu’nun “adayın altı liderden biri olması” görüşüne) Öyle bir mutabakat yok, öyle bir konuşma yok. Babacan, ‘İsim araştırması yapıyoruz’ demedi mi üç hafta önce. Masada dile getirilmemiş. Ocak ayında konuşulacak.”

Yazının tamamını okumak için .

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir