Haber Buketi

İYİ Parti lideri Meral Akşener’den Özdağ açıklaması

İYİ Parti lideri Meral Akşener’den Özdağ açıklaması

Online İSG Eğitimi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı.

CHP ve Zafer Partisi arasında varılan Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın üzerinde anlaştığı yedi temel ilke bulunan protokol de kamuoyuna duyuruldu.

Anlaşmayı ve protokolü değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi:

Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Özdağ’ın imzasının olduğu bir metin yayımlandı. O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok.

Ama iki siyasi partinin genel başkanları olarak yayımlandı. Millet İttifakı’nın ortaya koyduğu çeşitli mutabakat metinleri var, onlarla ters düşen bir madde yok içinde. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yetkisi vardı, o yetkiyi yerine getirdi. Hayırlı uğurlu olsun.

YORUM YOK

Akşener, bir gazetecinin, Zafer Partisi’ne verilen bakanlıklarla ilgili sorusu üzerine ise şu açıklamayı yaptı:

– Herhangi bir yorumum yok. Biz henüz bakanlıklar konusunu hiçbir şekilde, Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak, bir araya gelip konuşmadık. Ama bildiğim bir şey var. Seçimlere biz iki parti ayrı ayrı olarak girdik. Alınan oy ve milletvekili sayısına göre önce CHP sonra İYİ Parti seçimden sonra bu konuda görevlendirmeler yapılacak.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir