Haber Buketi

İsmail Saymaz, Sinan Oğan’ın ‘ikinci tur için ortak akılla karar vereceğiz’ sözlerini hatırlattı: Yapayalnızdı

İsmail Saymaz, Sinan Oğan’ın ‘ikinci tur için ortak akılla karar vereceğiz’ sözlerini hatırlattı: Yapayalnızdı

Online İSG Eğitimi

Gazeteci İsmail Saymaz, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan‘ı destekleyeceklerini açıklayan Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan‘ın, daha önce yaptığı “ikinci turda kimi destekleyecekleri” konusunda söylediği sözleri hatırlattı. Oğan’ın, “Necdet Bey’e, Ümit Bey’e, Mehmet Bey’e soracağız. İttifakımızda diğer siyasi partilere soracağız. imza verenlere, vatandaşlarımıza soracağız.” ifadelerini paylaşan Saymaz, “Bugün yanında hiçbiri yoktu. Hiçbirine danışmadı. Yapayalnızdı.” diye yazdı.

Ata İttifakı tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Sinan Oğan, ikinci tur seçimlerinde hangi adaya destek vereceğini açıkladı. Oğan, yaklaşık yarım saat süren açıklamasında, Erdoğan’ı destekleme kararı aldıklarını duyurdu. Oğan’ın kararı pek çok kişi tarafından tepkiyle karşılanırken, gazeteci İsmail Saymaz, Sinan Oğan’ın ikinci tur ihtimalinde destekleyecekleri aday hakkındaki açıklamalarını paylaştı.

“Cehennemin kapılarını kapatmanın zamanı gelmiştir” 

Oğan, ikinci turda destekleyecekleri aday hakkında şu sözleri söylemişti:

“Tanıtım toplantısı bitiminde bu konuya ilişkin bir soruyu yanıtlayan Oğan, “Seçim ikinci tura kalacak. Bu dörtlü yarışta, birinci turda bitirme ihtimali çok yüksek değil. Seçimin ikinci turu için iddialı olduğumuzu söyleyeyim. Sonuçta dört adaydan ikisi ikinci tura kalacak, ikisi kalamayacak. Biz, biz olacağımızı düşünüyoruz. Varsayalım ki biz olmadık, o zaman ne yapacağız? Necdet Bey’e, Ümit Bey’e, Mehmet Bey’e soracağız. İttifakımızda diğer siyasi partilere soracağız. imza verenlere, vatandaşlarımıza soracağız. O günkü kadrolara bakacağız. Millilik, yetkinlik durumuna bakacağız. Terörle iltisak ve terörden medet umma durumuna bakacağız. Ortak akılla karar vereceğiz. Ortak akıl bize şunu gösteriyor; cenneti vadedemeyiz belki ama cehennemin kapılarını kapatmanın zamanı gelmiştir” 

“Yapayalnızdı”

Oğan’ın sözlerini hatırlatan Saymaz, şunları yazdı:

“Sinan Oğan, 28 Martta cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. O gün, ikinci tura kalamadığında nasıl hareket edeceği sorulduğunda Ata İttifakı’nın liderlerine, imza verenlere ve seçmene danışarak karar vereceğini söyledi. Bugün yanında hiçbiri yoktu. Hiçbirine danışmadı. Yapayalnızdı.”

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir