İlkay Gündoğan’dan Japonya maçı itirafı: İnançsızlık vardı

İlkay Gündoğan’dan Japonya maçı itirafı: İnançsızlık vardı

Almanya Milli Takımı’nın yıldız futbolcuları, 2022 Dünya Kupası’nda Japonya’ya 2-1 mağlup oldukları karşılaşma hakkında değerlendirmelerde bulundu.

E Grubu’ndaki ilk maçında Japonya karşısında İlkay Gündoğan’ın penaltı golüyle 1-0 öne geçen Almanya, 75. dakikada Ritsu Doan ve 83. dakikada Takuma Asano’nun gollerine engel olamadı ve mücadeleyi 2-1 kaybetti.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan İlkay Gündoğan, Manuel Neuer ve Teknik Direktör Hansi Flick mağlubiyete dair çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Özellikle İlkay Gündoğan’ın takım arkadaşlarına dair eleştirileri dikkat çekerken, Teknik Direktör Hansi Flick de yıldız futbolcunun sözlerine destek verdi.

İLKAY GÜNDOĞAN: ÖN TARAFTA İNANÇSIZLIK VARDI

Manchester City’nin yıldızı İlkay Gündoğan, “Japonya’nın işini kolaylaştırdık. Özellikle ikinci gol, Dünya Kupası’nda daha kolay bir gol atıldı mı bilmiyorum. Dünya Kupası’nda böyle gol yenmez. Oyunun büyük kısmında hakimiyet kurduk. Ön tarafta inanılmaz pozisyonlar yakaladık ama ikinci golü atamadık. Sekiz dakikada çok kolay iki gol yedik.” dedi.

Hücum oyuncularının top almaktan çekindiğini söyleyen İlkay Gündoğan, “Geriden oyun kurduğumuzda öndeki oyuncularda bir inançsızlık vardı. Topu tutmak, hareketli olmak ve top almak konusunda eksiktik. İkinci yarıda çok fazla uzun top oynadık ve kısa paslı oyunumuzu unuttuk. Topu almaktan kaçındık, çok sık ve kolay top kaybettik.” ifadelerini kullandı.

Hansi Flick (solda) ve İlkay Gündoğan (sağda) | Fotoğraf: Reuters.

HANSI FLICK’TEN İLKAY GÜNDOĞAN’A DESTEK

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Hansi Flick, İlkay’ın tespitlerine katıldığını söylerken, “İlkay’ın açıklamaları memnuniyet verici. Takımın doğru sonuçlara varması ve sorumluluk alması benim için önemli. Vahşi bir yenilgi ve hayal kırıklığı yarattı. Japonya verimlilik açısından bugün bizi açıkça yenmeyi başardı. Yaptığımız bireysel hatalar olmamalıydı.” sözlerini sarf etti.

NEUER: KENDİMİZE GÜVENSEYDİK FARKLI OLURDU

Alman kaleci Manuel Neuer de sergiledikleri performansı eleştirirken, “Arkada maç sonuna kadar iyi savunma yapmadık. İleride sakin olamadık ve hızlı değildik. Daha iyi bir oyun oynayıp, kendimize daha fazla güvenebilseydik, farklı olabilirdi.” yorumunda bulundu.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir