İletişimin yüzlerce gazeteci yetiştiren 40 yıllık çınarı

İletişimin yüzlerce gazeteci yetiştiren 40 yıllık çınarı

Tokgöz, 1978’de doçent, 1985’te profesör oldu. 1988’de Basın Yayın Yüksekokulu’nun müdürü olarak atanan Prof. Dr. Tokgöz, 1969’dan 2008’e kadar Ankara Üniversitesi’nde, TRT’deki çalıştığı dönemler de dahil 43 yıl görev yaptı.

Prof. Dr. Tokgöz, emekli olmasına karşın doktora öğrencilerine her sömestir bir ders vermeye devam ettiğini belirterek, “Hocalığa devam ediyorum. Bu benim için bir eğlence. Çocuklarla birlikte olmaktan mutlu oluyorum. Bu seneki grup çok iyi, hepsi iletişim fakültesi mezunu. Öğrenciler iletişimli olunca verdiğiniz dersler daha kolay okutulabiliyor” dedi.

Prof. Dr. Tokgöz 40 yıldır kesintisiz gazeteci yetiştiriyor.

“Temel Gazetecilik” kitabının gazetecilik bölümü öğrencileri için en temel kaynak olduğunu vurgulayan Tokgöz, “8 kitap yazdım. Bunlardan üçü akademik çalışmalarım. Son olarak ‘Bir İletişim Duayeninin Anıları’ kitabım yayımlandı. ‘Temel Gazetecilik’ kitabım 15. baskısını yaptı. Binlerce öğrenci yetiştirdim. Aralarında Türk basınının çok önemli isimleri de var. Öğrencilerimin sevgisi ve ilgisinden çok memnunum” diye konuştu.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir