II. Dünya Savaşı sırasında çekilen “cep telefonlu fotoğraf” tartışma yarattı

II. Dünya Savaşı sırasında çekilen “cep telefonlu fotoğraf” tartışma yarattı

Facebook’ta paylaşılan ve 1940’lara ait duran siyah beyaz bir fotoğrafta, o yıllarda henüz üretilmemiş olan cep telefonu cihazını kullandığı düşünülen bir adam görenlerde şüphe uyandırdı.

New York Post’un haberine göre, fotoğraftaki adamın gelecekten geldiğini ve “zaman yolcusu” düşünenlerin sayısı az değil.

İzlandalı Facebook grubu Gamlar ljósmyndir’de Kristjan Hoffmann tarafından ilk kez 2016’da paylaşılan fotoğrafın altına, “Bu güzel fotoğrafta dikkat çeken bir şey de pencerenin yukarısında, resmin ortasında bir adam elini kulağına götürmüş ve cep telefonuyla ilgileniyor” notu düşüldü.

Hoffmann, “Ne diyeceğimi bilmiyorum, sadece telefonda konuştuğunu sanmıyorum… Tek başına duruyor ve diğerlerinden farklı bir şapkası ve atkısı var ve bugün yaptığımız gibi davranıyor” dedi.

Fotoğraf, YouTube’da “Açıklanamayan 10 Gerçek Zaman Yolculuğu Vakası” başlıklı bir komplo teorisi videosunda da kendine yer buldu.

Kimileri onun bir casus olduğunu söylerken gruptaki bazı kullanıcılar da adamın saatinin çalışıp çalışmadığını kontrol ettiği konusunda ısrar ettiler. Diğerleri de onun sadece bir pipo kullandığını ve fotoğraf çekilirken kulağını kaşıdığını söyledi.

 

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir