Haber Buketi

İdo Tatlıses: Kendi evin yetmedi mi Allah’ın evine sokuyorsun siyaseti

İdo Tatlıses: Kendi evin yetmedi mi Allah’ın evine sokuyorsun siyaseti

Online İSG Eğitimi

İstanbul Sultangazi Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’nun hutbe sırasında, “28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor. Ermeni döllerinden ne çekiyor” şeklindeki sözleri tepkilere sebep oldu.

Diyanet, görüntülere ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu: Bazı medya mecralarında yer alan, İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki bir camide yaşandığı iddia edilen görüntülere ilişkin başkanlığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır.”

İmama tepki gösteren İbrahim Tatlıses’in şarkıcı oğlu İdo Tatlıses de “Sonra gençler camiye niye gitmiyor! Gidenin de duyduğu şey şu. Aynı safta namaz kıldığı insanlar için, namazı kıldıran silahlarınızı hazırlayın diyor. Kimin ne olduğunu bilmeden. Yazık. Kendi evin yetmedi mi Allah’ın evine sokuyorsun siyasetini? Kim için silahlanın diyorsun? Karım? Babam? Annem? Kardeşlerim? Arkadaşlarım? Sevenlerim? Sevmeyenlerim? Vatandaşlarım? Senin herkesin içine tohum ekmen gerekirken, soğutmaman uzaklaştırmaman gerekirken…” ifadelerini kullandı.

ido tatlises kendi evin yetmedi mi allahin evine sokuyorsun siyaseti 0 EPnhSuIJ

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir