İddia: Van’da mültecileri taşıyan midibüs tarandı: 1 çocuk öldü, 12 kişi yaralandı

İddia: Van’da mültecileri taşıyan midibüs tarandı: 1 çocuk öldü, 12 kişi yaralandı

Van‘da Karahisar köyü yakınlarında mültecileri taşıyan midibüsün, jandarmanın ‘dur ihtarına uymadığı’ gerekçesiyle tarandığı iddia edildi.Olayda 1 çocuğun öldüğü öne sürülürken, 4’ü ağır 12 yaralının olduğu kaydedildi. 

Gazete Duvar’ın, sınıra yakın olan Karahisar köyünün muhtarı Kemal Tosun‘a dayandırdığı haberine göre olay bugün saat 16.00 civarında köy yakınında gerçekleşti. Jandarma kontrol noktasına yaklaşan bir midibüs dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Jandarmanın midibüse ateş açması sonucu dört yaşındaki bir çocuk öldü.

Yaralanan 12 kişi ise çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Midibüste bulunan 30 kişi ise gözaltına alınarak ilçe jandarma karakoluna götürüldü.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.