İBB’den 144 kilogram uyuşturucu bulunan cenaze nakil aracıyla ilgili açıklama

İBB’den 144 kilogram uyuşturucu bulunan cenaze nakil aracıyla ilgili açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adana-Gaziantep otoyolunda, 144 kilogram uyuşturucu bulunduğu belirtilen cenaze aracıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara ücretsiz taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. Araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketine aittir. Aracı kullanan B.S. ve E.E. adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir” denildi.

Açıklama şöyle:

“Basında ‘Uyuşturucu Taşıyan İBB Cenaze Aracı’ iddiasıyla yer alan haberler hakkında açıklama: İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara ücretsiz taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. İhaleyi Platform Turizm Taşımacılık Şirketi kazanmıştır. Basına yansıyan haberlerde belirtilen 34 DMM 776 plakalı araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketi’ne aittir. Aracı kullanan B.S. ve E.E. adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir.”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir