Haber Buketi

Hazal Türesan dolandırıldı 

Hazal Türesan dolandırıldı 

Oyuncu Hazal Türesan 1 Temmuz 2022’de kendisini bankacı olarak tanıtan şüpheli tarafından telefonla aranarak vefat eden babasının 100 bin lira sigorta borcu olduğu söylendi. Türesan, bu görüşme sonrası bankadan 100 bin lira kredi çekerek kendisine verilen IBAN numarasına parayı yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Türesan, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma sonunda kimliği belirlenen şüpheli Alperen Şanlıtürk hakkında ‘bilişim sistemlerinin, banka veya kredi bilişim aracı olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

hazal turesandolandirildi 0 j7rsPtpL

Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına Hazal Türesen ve annesi avukatlarıyla katıldı. Tutuksuz yargılanan Alperen Şanlıtürk, duruşmaya katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Hazal Türesan’ın annesi Ayşen Türesan ifadesinde “Bir bankadan aradığını ve vefat eden eşimin ismini de söyleyerek sigorta borcu olduğunu belirtti. Eşimin hatırası aklıma geldiği için duygusallaştım ve konuşamayacağımı ifade ederek telefonu kızıma verdim. Görüşmenin gerisini kızım gerçekleştirdi. Şikayetçiyim” dedi.

“BU ŞEKİLDE KONUŞUNCA GÜVENDİM”

Telefondaki şüphelinin vefat eden babası hakkında birçok bilgiyi doğru verdiğini dile getiren Hazal Türesan, “Bu şekilde konuşunca güvendim. Babama ait tüm borçları kapattığımı söyledim ancak bu ödemelerden önce online olarak kredi başvurusunda bulunduğumuzu söyledi. Teyit etmek istedim ancak dışardaydık ve yurtdışına çıkacaktım. Çok fazla vaktimiz yoktu. Bu nedenle bana verdiği IBAN numarasına parayı yatırdım” dedi.

Toplamda 100 bin lira gönderdiğini belirten Türesan, “Parayı gönderdikten sonra anneme dolandırıldığımızı söyledim ancak iş işten geçmişti. Hatta bu kişiyle konuşurken bana ‘banka birazdan sizi arayacak, anket doldurmanızı isteyecek, daha sonra bunu da yanıtlarsınız’ diyerek meşgul etti. Bu sırada banka şüpheli işlem yaptığım için bana ulaşmaya çalışıyormuş. Daha sonra bankayı aradım. Banka görevlisi paranın hesaptan çıktığını artık yapacak bir şey kalmadığını söyledi. Babama ilişkin bana verdiği bilgilere nasıl ulaştıklarını sorduğumda bazen sistemlerin hacklendiğini ve bu şekilde bilgi aldıklarını ifade etti” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir