Havlularınızı katlamayın, rulo yapın

Havlularınızı katlamayın, rulo yapın

Havlularınızı her zaman kurutma makinesinden veya kurutma askısından çıkardıktan sonra mı katlarsınız? Çoğu insan havlularını bu şekilde katlar. Ama havlularınızı katlamak yerine rulo yapmanın çok daha kullanışlı olduğunu biliyor muydunuz? Sadece yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda başka büyük faydaları da vardır.

Bir daha asla havlu katlamayacağız, bunun yerine bunu yapın!

YUMUŞAK HAVLULAR

Duş aldıktan sonra kendinizi düzenli olarak sert, sert bir havluyla kurutmanız mı gerekiyor? Bunun hayatın bir parçası olduğunu zaten kabul ettiniz mi? Buna gerek yok! Havlularınızın güzel ve yumuşak kalmasını çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Havluların pürüzlü ve cızırtılı olmasının nedeni genellikle yıkama ve kurutma sırasında bazı hatalar yapıyor olmanızdır.

HATALAR

Çamaşır yıkarken kaçınmanız gereken birkaç şey vardır ve bunlardan biri de yumuşatıcı kullanmaktır. Elbette, yeni çamaşırlarınız ilk başta biraz daha yumuşak olabilir, ancak havlular çok daha az emecek ve havluların liflerinde sabun kalıntısı kalacaktır. Havlularınızın yumuşak çıkmasını sağlamak için diğer teknikleri kullanmak çok daha iyidir. Bir örnek, bunları kurutucuya düşük bir ayarda koymaktır.

Havlular düzgün havalanamadığında sertleşir. Bu, örneğin kuru çamaşırları kurutma makinesinde çok uzun süre bıraktığınız veya sıkışık bir kurutma askısında çok uzun süre asılı bıraktığınız zaman olabilir. Bunun yerine, kuru olduklarında gevşek bir şekilde sarmak çok daha iyidir. Bu onların yumuşak kalmasına neden olacaktır. Ayrıca, birkaç katlanmış havlu, bir yığın katlanmış havludan çok daha az yer kapladığından, size çok fazla alan kazandırır. Başka bir fayda: Sanki bir otel veya spadaymışsınız gibi oldukça süslü görünüyor! Haydi şimdi denemeye var mısınız?

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.