Hatay’da yaban keçisi avlayan kişiye 254 bin 912 lira cezası

Hatay’da yaban keçisi avlayan kişiye 254 bin 912 lira cezası
Hatay’ın Arsuz ilçesinde bulunan yaban hayatı geliştirme sahasında yaban keçisi avlayan kişiye, 254 bin 912 lira ceza uygulandı.
 
İskenderun-Arsuz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda avcılık yapıldığı ihbarı üzerine bölgede inceleme başlatan Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü; bir kişinin, yaban keçisi (capra aegagrus) avladığını tespit etti. 
 
Yaban keçisi avladığı tespit edilen kişiye 4 bin 912 lira idari para ve 250 bin lira tazminat cezası uygulanırken, tüfeğine de el konuldu.
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğimize gelen ihbar doğrultusunda, İskenderun-Arsuz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yaban keçisi (capra aegagrus) avı yapıldığı tespit edilmiş olup, 4 ayrı sırt çantasında kemiklerinden sıyrılmış yaban keçisi eti ele geçirilmiştir. Hatay DKMP Şube Müdürlüğümüzce yaban keçisini avlayan H.V isimli kişiye, 4 bin 912 lira idari para cezası ve 250 bin lira tazminat cezası uygulanmıştır. Ayrıca tüfeğe de el konulmuştur” denildi. (DHA) 
administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.