Hasta yakını tarafından darp edilen hemşire: Sıra beklemek istemediler, şiddete uğradık ama buna rağmen onlara yardımcı olmaya çalıştık

Hasta yakını tarafından darp edilen hemşire: Sıra beklemek istemediler, şiddete uğradık ama buna rağmen onlara yardımcı olmaya çalıştık

İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Bölümü’ndeki iki hemşire görev başındayken bir hasta yakını tarafından darp edildi. İddiaya göre sıra bekleme nedeniyle çıkan tartışmada bir hasta yakını hemşirelerden birinin parmağını kırdı, diğerinin ise karnına tekme attı. İki hemşire karakola gidip şikayetçi oldu. Hemşirelerden Gizem Begüm Demircan, “Bunlara artık bir dur demeliler. Arkadaşımın parmağı kırıldı, ben karnıma tekme yedim. Bir anlık sinirle bıçaklayabilirdi de” dedi. Olayın ardından sağlık meslek örgütleri de hastane önünde basın açıklaması yaparak hükümete tepki gösterdi.

Olay, 16 Kasım Çarşamba Günü Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Bölümü’nde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; bacak ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen hastanın yakınları sıra beklemek istemedikleri için hemşirelerle tartıştı. Bu sırada hasta yakınlarından biri eliyle hemşire Gizem Begüm Demircan’ın sol elinin bir parmağını kırdı. Araya girmek isteyen diğer hemşire Ayşe Nida Tamay‘ın da karnına tekme attı. Güvenlik görevlilerinin ve hastane çalışanlarının araya girmesiyle olayların daha da büyümesi önlenirken, iki hemşire darp raporu alıp Bornova’da karakola giderek şikayetçi oldu.

“Bir anlık sinirle bıçaklayabilirdi”

Yaşadıklarını ANKA Haber Ajansı’na anlatan hemşirelerden Ayşe Nida Tamay, “Çok kötü şeyler yaşadık. Hep televizyonda görüyorduk, başımıza geldi. Her an hepimizin başına gelebilir. Bunlara artık bir dur demeliler. Daha kötü şeyler de olabilirdi. Onun parmağı kırıldı ben karnıma tekme yedim. Bir anlık sinirle bıçaklayabilirdi de. Başka bir şey de olabilirdi” diye konuştu.

“Üç kişilerdi. Bir kişi saldırdı”

Parmağı kırılan Gizem Begüm Demircan ise “Hasta yakınlarının sıra beklemek istememesinden dolayı oldu. Şiddete uğradık. Yine de yardımcı olmaya çalıştık onlara şiddete uğradığımız halde. İnşallah bu saatten sonra bu tarz şeyler yaşanmaz. Şu an parmağımda kırık var. Üç kişilerdi. Bir kişi saldırdı. Tekrarlanmamasını istiyoruz” dedi.  (ANKA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir