HAK-İŞ Başkanı Arslan’dan EYT mesajı: Mücadelemiz sonuç verdi

HAK-İŞ Başkanı Arslan’dan EYT mesajı: Mücadelemiz sonuç verdi

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik düzenlemeye ilişkin olarak, “Mücadelemiz sonuç verdi, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, EYT konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya ilişkin olarak, şunları söyledi:

“8 Eylül 1999 öncesinde çalışma hayatına başlayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yeni bir yaş şartının olmaması ve emeklilik haklarının iade edilmesi önemli bir sorunun çözümünü sağlamıştır. Sigortası 8 Eylül 1999 öncesinde başlayanlar için kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl görev süresini ve primlerini tamamlayanlar yaşa bakılmaksızın emekli edilecektir. Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir düzenleme yapılarak, zorunlu emeklilik uygulamasından vazgeçilecek olması da önemli bir sorunu ortadan kaldırmıştır.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in baştan itibaren talep ettiği şekilde her iki konunun da çözüme kavuşması ve mücadelemizin başarıya ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Söz konusu düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” (İHA) 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir