Genar Araştırma’nın sahibi İhsan Aktaş’a kamudan ihale yağmış

Genar Araştırma’nın sahibi İhsan Aktaş’a kamudan ihale yağmış

Anket şirketi Genar’ın AKP’ye yakınlığıyla tanınan sahibi İhsan Aktaş’ın ihale zengini olduğu ortaya çıktı. Genar Araştırma’nın kamudan son 10 yılda aldığı 57 ayrı ihalenin toplam bedelinin 22 milyon TL’yi bulduğu belirtiliyor.

EN SON 29 EYLÜL’DE 600 BİN TL’LİK İHALE ALMIŞ

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın Kamu İhale Bülteni’nden derlediği bilgilere göre, son olarak İstanbul’daki AKP’li Bağcılar Belediyesi 29 Eylül’de “Vatandaş Memnuniyeti Araştırması Hizmet alım ihalesi” adı altında bir ihale düzenledi. Pazarlık usulüyle düzenlenen ihalenin 600 bin TL’ye Genar Araştırma Şirketi’ne verildiği belirtildi.

Buna göre Genar Araştırma, kamudan son 10 yılda 57 ayrı ihale aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli 22 milyon TL’yi buldu.

BAĞCILAR, BAŞAKŞEHİR, TUZLA…

Şirketin en fazla ihale aldığı yerlerin başında da AKP’li Bağcılar Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) geliyor. Genar Araştırma, Bağcılar Belediyesi’nden dokuz, AKP döneminde İBB’den sekiz, AKP’li Tuzla Belediyesi’nden yedi, Başakşehir Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden beşer ihale aldı. Ayrıca şirketin RTÜK, üniversiteler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlardan da ihaleler aldığı öğrenildi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir