Haber Buketi

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Sarı, partisinden istifa etti

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Sarı, partisinden istifa etti

Online İSG Eğitimi

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Sarı, görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Mehmet Sarı, istifa haberini yaptığı yazılı açıklama ile bildirdi. Tabandan tavana örgütlenme iddiasıyla demokratik esaslardan asla ödün vermeyeceğinin garantisi olduğunu dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘nun, CHP ile yaptığı ittifakı hiçbir şekilde istişare etmediğini, “kapalı kapılar” ardında kararlar alınarak “lider sultası” oluşturulduğunu aktardı.

 
Sarı açıklamasında, şunları kaydetti:

“Milletle yürümek dururken, çıkar uğruna PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle bile yürümeyi tercih eden Gelecek Partisi, anarşi ve kaostan başka bir yöntemi olmayan gizli küresel güçlerin oyuncağı olmuştur. AK Parti iktidarı dönemlerinin milli, manevi ve maddi bütün kazanımlarını yok etmeye gizli ant içmiş kesimlere hoş görünme kaygısı, bu toprakların ruhunu mihmandar ettiğini iddia eden Gelecek Partisi yönetimi için çok hazin bir çelişkidir. Zaten milletimiz de bu çapsız ve ruhsuz siyasete sandıkta gerekli cevabı vermiştir. ‘AK Partiyi böleceğim’ vaadiyle CHP’den epeyce vekil çalma başarısı belki birilerini tatmin edebilir lakin ilkeli ve ahlaklı bir siyasete yakışmayacak tutumdur. Ve böyle kirli hesaplar yapanlar siyasetten silinmeye mahkumdur.”

“Erdoğan’a insafsızca saldırırken Kılıçdaroğlu’na neden hemen teslim oldunuz”

“Erdoğan’da bulamadığınız ne vardı da Kılıçdaroğlu’nda onu buldunuz?” ifadesini kullanan Sarı, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

“Bütün siyasi kariyerinizi borçlu olduğun Erdoğan’a insafsızca saldırırken Kılıçdaroğlu’na neden hemen teslim oldunuz’ gibi pek çok sorumuz ne yazık ki cevapsız kalmaktadır. Biz yeni ve temiz bir yola çıktığımızı sanıyorduk. Ne yazık ki yanılmışız. Derin stratejik beynin bütün hesabı, muhataplarına kumpas kurarak hak etmediği vekilleri koparmakmış. Daha yolun başında kirli siyasete tevessül eden böyle bir zihniyete geçit vermeyen aziz milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gerekçelerle, ülkemizin birliği, milli bağımsızlık ve güçlü devlet idealimiz her şeyin üstündedir. Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa ediyorum.” (AA)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir