Fransa, göçmen kızın tecavüz edilerek öldürülmesini tartışıyor

Fransa, göçmen kızın tecavüz edilerek öldürülmesini tartışıyor

Fransa’nın Tonneins kentinde göçmen kız çocuğunun tecavüz edilerek öldürülmesi, büyük tepki çekti.

31 yaşındaki Romain C isimli “beyaz Fransız”, İspanya’dan Fransa’ya yerleşen Kolombiya asıllı göçmen bir ailenin çocuğu Venesa’yı, cuma günü okul çıkışında araçla kaçırdı. Saldırgan Romain C, tecavüz ettikten sonra kız çocuğunu öldürdü.

Cinsel tacizden daha önce de kaydı bulunan Romain C, ailenin şikayeti üzerine yapılan inceleme sonucu teşhis edildi. Romain C, jandarma tarafından yakalandıktan sonra uyuşturucu kullandığını, ardından Venesa’yı öldürdüğünü ve cesedini Tonneins’in kuzeyindeki Birac-sur-Trec’te terkedilmiş bir eve sakladığını itiraf etti. Maktul Venesa’nın cesedi otopsiye gönderilirken savcılık, olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Bölge halkı, 25 Kasım Cuma günü Venesa için ayin yapacak. Olayı protesto edecek halk, Venesa’nın ailesine destek için yürüyecek. Venesa’nın ailesinin avukatı Christine Roul ise, ailenin kenti terk etme niyetinde olduğunu açıkladı.

Ülkede, göçmenlere yönelik emniyet tedbirlerinin yetersiz olduğu ve çok sayıda göçmenin cinayete kurban gitmesi tartışılmaya başlandı. (AA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir