Ferhat Güzel ve eski sevgilisi Nurten Aksoy’un karşılıklı davaları düştü

Ferhat Güzel ve eski sevgilisi Nurten Aksoy’un karşılıklı davaları düştü

Birbirlerini tehdit, yaralama ve hakaretle suçlayan türkücü Ferhat Güzel ile eski sevgilisi Nurten Aksoy’un açtıkları davalar düştü.

Türkücü Ferhat Güzel, eski sevgilisi Nurten Aksoy’un birbirlerinden karşılıklı olarak şikayetçi oldukları davada, tarafların şikayetlerinden vazgeçmeleri nedeniyle düşme kararı verildi.

İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, taraflardan katılan olmadı. Hakim, Ferhat Güzel ve Nurten Aksoy’un karşılıklı olarak şikayetlerinden vazgeçme dilekçesi sunduklarını belirtti.

Bunun üzerine mahkeme, Ferhat Güzel hakkında “basit yaralama” ve “hakaret” suçlarından, Nurten Aksoy hakkında ise “basit yaralama” ve “mala zarar verme” suçlarından düşme kararı verdi. Mahkeme, Nurten Aksoy hakkında “tehdit” suçundan ise suçun sabit olmaması nedeniyle beraat kararı verdi.

BIÇAKLA SALDIRDI İDDİASI

Ferhat Güzel, 27 Ağustos 2021’de sevgilisi Nurten Aksoy’la Taksim’deki bir mekanda buluştu. Tartışmaya başlayan çift, mekandan ayrılarak Güzel’in Şişli’deki evine gitti. Burada tartışma arbedeye döndü.

İddiaya göre Nurten Aksoy, mutfaktan aldığı bıçakla Güzel’e saldırdı. Aksoy, Güzel’in eline geçirdiği telefonunu duvara fırlattı. Kafasına aldığı darbe sonrası sevgilisini evden çıkartmaya çalışan Ferhat Güzel, başarılı olamayınca evden çıktı.

Yoldaki polisleri gören Güzel, durumu polise anlatarak şikayetçi oldu.  Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Ferhat Güzel hakkında “basit yaralama” ve “hakaret” suçlarından, Nurten Aksoy hakkında ise “basit yaralama”, “tehdit” ve “mala zarar verme” suçlarından dava açıldı. (DHA)

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.