Fatih Altaylı: Bakmayın siz iktidarın “kazandık” naralarına, sağdan saysan 42, soldan saysan 38 oluyor, gerisi olmuyor

Fatih Altaylı: Bakmayın siz iktidarın “kazandık” naralarına, sağdan saysan 42, soldan saysan 38 oluyor, gerisi olmuyor

Habartürk yazarı Fatih Altaylı, iktidar ve iktidar yanlılarının “biz kazandık” söylemini güçlü bir sesle dile getirdiklerini belirterek, “Ancak yapılanlar, durumun pek de öyle olmadığını gösteriyor. Popülizmin dibine vurulmuş durumda, Süleyman Demirel’e rahmet okutacak işler yapılıyor. Kurların yükselmesini engellemek için, her taraftan kredi desen kredi değil, yatırım desen yatırım değil niye geldiği belirsiz paralar getiriliyor…

Asgari ücrete, ilgili Bakan’ın iddiasına göre sendikaların bile istediğinden daha yüksek zam yapılıyor… Yıllardır çözülmeyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesi, ülkeyi batıracağı bizzat iktidar tarafından söylenilen çözüm, hiçbir sınırlama olmaksızın bulunuveriyor… Yetmiyor, doğalgaza, en azından konutlarda indirim yapılıyor…” diye yazdı.

İktidarın pek çok taviz verdiğini savunan Altaylı, “Sağdan saysan 42, soldan saysan 38 oluyor, gerisi olmuyor. Her şey gerisi için yapılıyor. İktidarın yaptığı her şey, HDP’ye yarıyor. Terazideki denge bozma gücünü arttırıyor.” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir