Fatih Altaylı: Ahmaklar Arap örfünü İslam zannetmeye devam ediyor, herkes formalı o ise şeffaf gecelikle ortada gibi

Fatih Altaylı: Ahmaklar Arap örfünü İslam zannetmeye devam ediyor, herkes formalı o ise şeffaf gecelikle ortada gibi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Dünya Kupası final maçı sonrası seromonide Lionel Messi‘nin giydiği kıyafete yönelik eleştirisinin İslam düşmanlığı suçlamasıyla karşılandığını kaydederek, “Bu beyinsiz güruh yakında İslam’ın şartları arasına Arap kıyafetleri giymeyi de ekleyecek galiba.

Ahmaklar, Arap örfünü İslam zannetmeye devam ediyorlar. Ayrıca ben kıyafeti değil, o kıyafetin giydirildiği zamanı anlamsız bulduğumu açıkça belirtmişim. Kupa töreninde Messi’ye bakın bakalım, iyi görünüyor mu! Herkes formalı, o ise şeffaf bir gecelikle ortada gibi.” diye yazdı.

Galatasaray Lisesi’nde okudğu için bu tepkiyi verdiğini düşünenler olduğunu kaydeden Altaylı, “Galatasaray Lisesi, onların okuduğu okullardan bin kere daha yerli, yüz bin kere daha milli. İddialarının tam aksine, yabancı eğitim kurumları Osmanlı’yı işgal edince onlara karşı kurulmuş bir okul… Keşke sizler de bu okulu kazanıp girebilseydiniz ve Osmanlı’nın kurduğu bu yerli ve milli okulda okuyabilseydiniz. Belki o zaman Arap aşığı değil, bu ülkenin aşığı olurdunuz. O zaman belki Arap örfünü İslamiyet zannetmeyebilirdiniz…” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir