Ezel Akay: Annemle aramda nefret ve aşk ilişkisi vardı

Ezel Akay: Annemle aramda nefret ve aşk ilişkisi vardı

Sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yaptığı ‘Empati’ programının bu haftaki konuğu yönetmen Ezel Akay oldu.

“ANNEMİN YETENEKLERİ İÇİNDE KALMIŞ”

Akay, “Mesleğini seçerken ailenin etkisi oldu mu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Annem multiyetenek bir kadındı. Maraton koşuculuğu yapmış ve aynı zamanda konservatuara 3. sınıftan kabul edilip ailesi istemediği için gidememiş. Sonrasında çok aşık bir şekilde evlenmiş kendi yapamadığı ne varsa çocuklarına aktarmıştır. Kardeşlerimin birisi heykeltraş diğer ikisi müzisyen ben ise sanatın merkezindeyim. Annemin yetenekleri içinde kalmış o nedenle bizi hep sanata teşvik etti. Kendisini 86 yaşında iki sene önce, babamı da 20 yaşımda kaybettim.”

Taylan, Akay’a anlattıklarından sonra annesi ile ilişkisini de sordu: “Annem ile ilişkim aşk ve nefret ilişkisiydi. Benim annem kendi otoritesine meraklı bir kadındı ve üç erkek çocuğunu tek başına büyüttü.”

“Çocukken ne olmak istediğini hatırlıyor musun? En parlak hayalin neydi?” sorusuna da yönetmen Akay “Çocukken atom mühendisi olmak isterdim ama makine mühendisi oldum. Daha küçük yaşta sanatçı olsam sanat yönüne gitsem daha üretken olurdum heralde” diyerek yanıt verdi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir