EYT’liler gün hesaplatma için SGK önünde kuyruk oluşturdu

EYT’liler gün hesaplatma için SGK önünde kuyruk oluşturdu

İstanbul Ümraniye’de EYT’liler SGK Müdürlüğü önünde gün hesaplatma kuyruğu oluşturdu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin olarak merakla beklenen açıklamayı yaptı. Erdoğan, yapılan yeni düzenleme ile birlikte yaklaşık olarak 2 milyon 250 bin kişinin daha emekli olma hakkı kazanacağını söylerken, herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacağını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de, Hazine ve Maliye Bakan Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin yapılan sona erdi.

Erdoğan, toplantının ardından EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. “Sistemin idamesine zarar vermemek ve ülke ekonomisinin üzerine kaldıramayacağı yükler bindirmemek için uzunca bir süre böyle bir düzenlemeye sıcak bakmadık.” diyen Erdoğan, yapılan yeni düzenleme ile sorunun ‘her türlü tartışmadan arındırıldığını’ söyledi. 

Yapılan düzenleme ile 2 milyon 250 bin vatandaşın emekli olacağını vurgulayan Erdoğan, “Emekli olma hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak” dedi.

TIKLAYIN | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak

TIKLAYIN | EYT; Emeklilik başvurusu nasıl yapılır?

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir