Haber Buketi

Eski sevgilisini ‘öldüren’ şarkıcı Seçil Çiftçi’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Eski sevgilisini ‘öldüren’ şarkıcı Seçil Çiftçi’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Online İSG Eğitimi

Sancaktepe’de ormanlık alanda cansız bedeni bulunan 40 yaşındaki Semih Sevim’in öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, 25 yaşındaki şarkıcı Seçil Çiftçi ile babası Cemal Çiftçi hakkında “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, 1 Ocak 2023’te Sancaktepe Sazak Çeşme Mesire Yeri yakınlarında kimliği tespit edilemeyen bir kişinin cansız bedeni bulundu. Ölen kişinin daha önce hakkında kayıp ihbarı bulunan Semih Sevim olduğu tespit edildi. Semih Sevim’in kardeşi Sebile Selvitopu, kardeşiyle Seçil Çiftçi arasında birbirlerini tehdit etmeleriyle ilgili davalarının duruşması olduğunu ve kardeşinin eşiyle en son 27 Aralık’ta konuştuğunu söylerken, Çiftçi’nin, Sevim’e, ‘tehdit’ mesajları gönderdiği belirtti.

Cinayetin detaylarını anlattı

Seçil Çiftçi’nin savunmasında,  bir dönem arkadaş olduğu Semih Sevim’in kendisini takıntı haline getirdiğini, duyguları karşılıklı olmadığı için aralarına mesafe koyduğunu ve Sevim hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını söyledi. Olay tarihinden 1,5 ay önce uzaklaştırma kararının sona erdiği, Sevim tarafından rahatsız edilmeye başlanınca da Şişli’den Beylikdüzü’ne taşınmak için yeni bir ev tuttuğunu, 28 Aralık 2022 gecesi Sevim’in ısrarlı araması üzerine Şişli’deki evde görüştüklerini söyledi. Semih Sevim’in kendisine tokat atması üzerine boğuşmaya başladıklarını söyleyen Seçil Çiftçi, “Bu sırada Semih’in elinden bıçağın düştüğünü gördüm. Elime ne gelirse Semih’e vurmaya başladım. Bardakla, cam şişeyle ve kırık sandalye ayağıyla Semih’e vurdum. Semih koltuğa düştü. Doğrulmaya çalıştığı sırada sopa ile tekrar vurdum. Bu kez yere düştü. Evin içerisinde bulunan yakınımdaki külotlu çorabı alarak yerdeki Semih’in boğazını yaklaşık 1,5 dakika sıktım ve nefessiz kalınca öldüğünü anladım”

“Evde yüzüstü yatan bir kişiyi gördüm”

Sanık baba Cemal Çiftçi de ifadesinde, evde yüzüstü yatan bir kişiyi gördüğünü, kızının telefonundan bu kişinin kapısına dayandığına dair videoyu gösterip “Ben bunu yapmasam bu beni öldürecekti” dediğini, daha sonra da cansız bedeni battaniyeye sarıp araca yüklediklerini aktardı.

“Tanıklıktan çekinebilecek cezaya hükmolunmaz”

İddianamede, her iki sanığın Seçil Çiftçi’nin annesi, Asiye Çiftçi’nin cansız bedeni görmediğini söylemelerine rağmen Sevim’in cansız bedeni gördüğü, cesedin ormanlık alana bırakılması sırasında sanıkların yanında bulunduğu ve bu şekilde cinayet olayından haberdar olduğu değerlendirmesi yapıldı. Anne hakkında “Tanıklıktan çekinebilecek olan kişiler hakkında cezaya hükmolunmaz” maddesi gereğince takipsizlik kararı verildi.

İddianamede, Seçil’in savunmasında Semih Sevim’in kapısına dayandığına ilişkin videonun dosya arasına alınarak çözümünün yapıldığı, görüntülerde ölenin elinde çiçekle sanığın ikametinin önünde bulunduğu ve Seçil’in kapıyı kapatmaya çalıştığı sırada ölenin çiçeği uzatmaya çalıştığı, Seçil’in polis çağıracağını ve kendisiyle konuşacak bir şeyi olmadığını ifade ettiği, bunun üzerine ölenin sanığa “Sen beni cezaevine attırmak istiyorsun “dediği ve devamında Seçil’ in kendisini “Defol ” diyerek kovduğunun görüldüğü de yer aldı.

“Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek”

İddianamede, Seçil Çiftçi’nin tek başına tespiti yapılan yaralanmalara sebebiyet veremeyeceği ve babasıyla birlikte maktulün ölümüne neden olan fiilleri gerçekleştirdikleri yönünde kanaat oluştuğu vurgulandı. Olayın ardından tutuklanan Seçil Çiftçi ve babası Cemal Çiftçi’nin “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları istendi. Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (DHA)

TIKLAYIN I Şarkıcı ve model Seçil Çiftçi, eski sevgilisini öldürüp ormana gömdü!

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir