Eski HDP İstanbul il yöneticilerine hapis cezası

Eski HDP İstanbul il yöneticilerine hapis cezası

Aralarında eski HDP İstanbul il eş başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel’in de bulunduğu 10 kişiye   “terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandıkları davada  6 yıl ile 14 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezaları verildi. 

Aralarında eski HDP İstanbul İl Eş Başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel’in de bulunduğu il yönetiminden 11 kişinin “terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” iddialarıyla yargılandığı davanın 24’üncü duruşması İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.   

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Erbaş’a “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 12 yıl, “terör örgütü propagandası yapmak” gerekçesiyle ise 1 yıl 21 ay 22 gün ceza verdi. Aysel Güzel’e ise “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 7 yıl 6 ay ceza verildi.

İl Yönetim Kurulu üyelerinden Ali İpekli’ye “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 6 yıl 3 ay, “terör örgütü propagandası yapmak” gerekçesiyle 1 yıl 6 ay 22 gün, Ayşe Karadağ’a “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 10 yıl 6 ay, Feremez Erkan’a “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 9 yıl, Muhittin Arslanboğa’ya “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 6 yıl 3 ay, Süleyman Başer’e “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 6 yıl 3 ay, Süleyman Özcan’a “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 9 yıl 9 ay ve son olarak Kasım Oba’ya da yine “terör örgütü üyesi olmak” gerekçesiyle 12 yıl hapis cezası verildi. Mehmet Tayyip Aslan ise davadan beraat etti

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir