Esat semt hali için çağrı yapıldı: “Halin katılımcı ve yeşil dönüşümü için buluşuyoruz”

Esat semt hali için çağrı yapıldı: “Halin katılımcı ve yeşil dönüşümü için buluşuyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasını başlattığı ‘Esat Hali Yenileme Projesi’nde semt sakinleri de söz sahibi olmak istiyor. Esat halkı, Murat Karayalçın’ın belediye başkanlığı döneminde Dikmen Vadisi’nde yapılan uygulamayı örnek göstererek bu projenin de karar alıcılar ve uygulayıcılarla aynı masada ve eşit olarak oturmak istiyor.

1980’lerde semtin gündelik alışveriş ve otopark ihtiyacını karşılamak için inşa edilen ve Kavaklıdere ile Küçükesat Mahallelerinin ortasında bulunan binanın mimari ve mekânsal imkanları nedeniyle örnek bir katılımcı-yeşil dönüşüm projesi olabileceğinin altı çizilirken; bu amaçla hazırlanan bir projenin belediyeye sunulmasına karşın belediyeden henüz bir yanıt alamadığı kaydedildi. 

Süreci yakından takip eden Solfasol Gazetesi’nden Mehmet Onur Yılmaz, yenilemenin tüm dünyaya örnek olabilecek bir yeşil dönüşüm fırsatı sunduğunu ifade etti. Belediye ile görüşmeleri sürdüren Yılmaz, “Biz katılmak ve mahallemizde ne olacağına birlikte karar vermek istiyoruz. Ama bizim istememiz yeterli değil Ankara Büyükşehir Belediyesi de bunu bizim kadar istemeli ve bunu göstermeli” dedi.

Solfasol Gazetesi, “Esat Semt Halinin Yeni Yaşamı için Hazırlanıyoruz” sloganıyla 10 Temmuz günü saat 13:00 ile 18:00 arasında Mustafa Pekcan Parkı’nda (Esat Hali Binası Arkası) düzenlenen piknikte bir araya gelme çağrısı yaptı. 

 

 

 

 

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.