Ertuğrul Özkök, Sedat Peker’in iddialarını reddetti: 75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım

Ertuğrul Özkök, Sedat Peker’in iddialarını reddetti: 75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım

Suç örgütü lideri iddiasıyla aranan Sedat Peker’e ait olduğu söylenen ‘Deli Çavuş’ isimli sosyal medya hesabından, gazeteci Ertuğrul Özkök‘ün ‘beşli çete’ ismiyle anılan yandaş şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’den prim aldığını iddia edildi. Özkök, hakkındaki prim iddialarına ilişkin olarak verdiği yanıtta, “75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım. Aydın Bey’den aldığım primlerin hepsinin vergisi ödenmiş bankaya resmi hesaplardan aktarılmıştır.” dedi.

Twitter’daki ‘Deli Çavuş’ adlı hesaptan yapılan ve Sedat Peker’e ait olduğu söylenen paylaşımlarda, eski Başbakan Mesut Yılmaz’a, ‘beşli çete’ diye anılan yandaş şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’e ve gazeteci Ertuğrul Özkök’e ilişkin iddialarda bulunuldu.

Bugün yapılan paylaşımında, “Size akrabam olan Mehmet Cengiz’i anlatacağım” diyerek, kamudan aldığı dev ihalelerle tanınan Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’le olan geçmişini anlattı.

‘Deli Çavuş’ isimli hesaptan, Sedat Peker’in cezaevinden Mesut Yılmaz’ın kumar kasetleri karşılığı çıktığı ve Cengiz’in anlaşmaya aracılık ettiği yazıldı. Ertuğrul Özkök’ün Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz ile mayıs ayında yaptığı röportajda yer alan “Ben size çete denmesine çok üzülüyorum” ifadesine de değinen paylaşımda, Özkök’ün Mehmet Cengiz’den prim aldığını belirtti.

Sosyal medya iletisinde Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni olduğu söz konusu dönemdeki “temiz toplum” projesinin başında olduğunu da paylaştı. ‘Deli Çavuş’ hesabından Özkök’e ilişkin Twitter paylaşımları şu şekilde;

“Bugün size akrabam olan mehmet cengiz’i anlatacağım. Lan omurgasız Ertuğrul Özkök, Mehmet Cengiz’le röportaj yapıp yalakalıktan diyordun ya “Ben size çete denmesine çok üzülüyorum” sen de iyi oku.”

“Bu sahtekar Ertuğrul Özkök var ya, o tarihteki temiz toplum projesinin başında o vardı. O zaman da prim alıyordu, şimdi de prim alıyor.” (Peker’in iletisi yazım hatalarına müdahale edilmeden olduğu gibi aktarılmıştır)

Ertuğrul Özkök, sosyal medya paylaşımına ve Mehmet Cengiz ile ilgili kullandığı ifadelere dair Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’a açıklamalarda bulundu.

“Sadece Aydın Doğan’dan pirim aldım”

Özkök, “Herkesin beni eleştirme hakkı vardır. Yaptığım mülakat konusunda ailemden de arkadaş grubumdan da eleştiri aldım” diye konuştu.

Mehmet Cengiz’den prim aldığı iddialarına da cevap veren Özkök, “75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım. Aydın Bey’den aldığım primlerin hepsinin vergisi ödenmiş bankaya resmi hesaplardan aktarılmıştır. Yurt dışında hiçbir bankada hesabım yoktur, malım mülküm yoktur” ifadelerini kullandı.

Hakkındaki iddialara ilişkin savcılığın harekete geçmesi gerektiğini söyleyen Özkök, “Hakkımda prim aldığım iddiası varsa Mali Şube, MASAK, Maliye Bakanlığı ve Savcılık harekete geçip soruşturma yapmalıdır” yorumunda bulundu.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.