Haber Buketi

Eric Clapton’ın eski davulcusu Jim Gordon hayatını kaybetti… Annesini öldürdü, akıl hastanesinde yattı

Eric Clapton’ın eski davulcusu Jim Gordon hayatını kaybetti… Annesini öldürdü, akıl hastanesinde yattı

Ünlü müzisyen Jim Gordon 77 yaşında hayatını kaybetti. Gordon, sadece müzik kariyeri ile değil, aynı zamanda trajik hayatıyla da dikkat çekiyordu. Gordon, 40 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra Kaliforniya’daki bir akıl hastanesinde öldü.

Gordon, müzik dünyasında son derece başarılı bir davulu olsa da özel hayatındaki skandallarla anılıyor. Gordon, 72 yaşındaki annesi Osa Marie Gordon’un 3 Haziran 1983’te bıçaklayarak öldürdüğünde hayranlarını ve müzisyen arkadaşlarını şoke etti.

Tutuklanmasından sonra, doktorlar giderek dengesizleşen davulcuya şizofreni teşhisi koydular; ancak o sırada eyalet yasasında yapılan değişiklikler nedeniyle deliliği bir savunma olarak kullanmasını yasakladı. Yine de Kaliforniya mahkemesi, yıldızın akut şizofreni hastası olduğunu kabul etti, ancak yine de onu eyalet hapishanesinde 16 yıldan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

1991 ile 2018 yılları arasında birçok kez şartlı tahliye edildi ve bunların tümü reddedildi. Kasım 2017’de Gordon’a tekrar şizofreni teşhisi kondu ve tedavi görmeye devam etti.

Gordon, verdiği röportajlarda annesinin hayatındaki tek arkadaşı olduğunu söylerken bir yandan da kafasının içinde sesler duyduğunu anlatmıştı.

1991’de, davulcunun ilk şartlı tahliye duruşması sırasında, Clapton, Rolling Stone’a arkadaşının başarılarının zirvesindeyken yaşadığı zihinsel mücadelelerden bahsetti ve uyuşturucu kullandığını düşündüğünü söyledi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir