Erdoğan’ın hedefinde Kılıçdaroğlu’nun ABD’li danışmanı Rifkin var: İthal ekonomi komiseri

Erdoğan’ın hedefinde Kılıçdaroğlu’nun ABD’li danışmanı Rifkin var: İthal ekonomi komiseri

Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı’nda açıklamalarda bulunuyor. Pamuk ve ayçiçeği üreticilerine yapılan desteği açıklayan Erdoğan, pamuk üreticileri için kilogram başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltildiğini duyurdu. Erdoğan ayrıca, “Yağlı ayçiçeğinde mazot ve gübre desteğini dekar başına 37 liradan yüzde 195 artışla 109 liraya, fark ödemesini kilogramda 50’den 70 kuruşa yükseltiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Türkiye’nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz.

Şanlıurfa’nın ciğeri, kebabı varken Amerika’ya FETÖ’cülerle benzin istasyonlarında hamburger yemeye gidenler bu şehri hak ettiği şekilde sevemez.

Kaset kumpası ile getirildikleri koltuklarını korumak için her yolu deneyenler mücadele ruhunu kavrayamazlar. Ülkesini yabancılara şikayet edenler vatan sevgisini yüreğinde hissedemez.

Urfa bölücü teröre karşı durduğu dik duruşla canına can katmış şehirdir. Biz öyle birileri gibi lafta değil hak ettiği şekilde tüm kalbimizle seviyoruz. Biz Bay Kemal’in CHP’si gibi seçim yaklaşınca proje açıklayanlardan değiliz. Biz seçim öncesi meydanlarla bol bol bedava vaat dağıtanlardan değiliz. Biz yapamayacağımız şeylerin sözünü vermeyiz. Biz bir proje açıkladığımızda peşine düşeriz. Biz temel atar, o temeli takip eder sonra da gider açılış kurdelesini keseriz.

Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz.

Jeremy Rifkin kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ey dünya seninle rekabet etmeye geliyoruz, 3 Aralık’ı bekle” ifadeleriyle duyurduğu ve partisinin olası iktidarına ilişkin vizyon belgesini açıkladığı “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantıda konuşan, CHP liderinin Endüstriyel Dönüşüm Baş Danışmanı Jeremy Rifkin Amerikalı bir ekonomik ve sosyal teorisyen, yazar, konuşmacı, siyasi danışman ve aktivisttir. Rifkin, bilimsel ve teknolojik değişikliklerin ekonomi, işgücü, toplum ve çevre üzerindeki etkileri hakkında 22 kitabın yazarıdır.

26 Ocak 1945 yılında Amerika’da dünyaya gelen Rifkin, ekonomik ve sosyal kuramcı, yazar, siyasi danışman, konuşmacı ve aktivisttir. Bilimsel ve teknolojik değişikliklerin ekonomi, iş gücü, toplum ve çevre üzerinde nasıl etkileri olduğuna dair yaklaşık yirmi kitap kaleme almıştır.

Küresel ve ekonomik kriz, enerki güvenliği ve ilkim değişikliğinin zorluğunu konu edinen uzun vadeli ekonomik sürdürüşebilirlik planı olan ‘Üçüncü Sanayi Devrimi’nin mimarıdır. Pensilvanya Üniversitesi Tufts Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Wharton School of Finance and Commerce’de ekonomi alanında lisans derecesi almıştır. Pennsylvania Üniversitesi Genel Mezunlar Derneği’nin 1967 Liyakat Ödülü’nü almıştır.

Rifkin, Wharton Okulu’nda 1994’te üst düzey yönetim için dersler vermeye başlamış ve 2000’li yıllarda danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Avrupa Birliği, Çin Halk Cumhuriyeti, Almanya, İspanya’da danışmanlık yapmıştır. Rifkin, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Portekiz Başbakanı Jose Socrates ve Slovenya Başbakanı Janez Janša’ya Avrupa Konseyi Dönem Başkanlıkları sırasında ekonomi danışmanlığı yapmıştır.

1968-1969 yıllarında ABD savaş suçları hakkında rapor vermek isteyen Vietnam Savaşı gazilerinden oluşan Yurttaşlar Komisyonu’nu kurmuştur. Danışmanlıklarının yanı sıra dünyanın önde gelen 100 yenilenebilir enerji şirketi, inşaat şirketi, mimarlık firması, emlak şirketi, bilişim şirketi, enerji ve kamu hizmeti şirketi ve ulaşım şirketinden oluşan Üçüncü Sanayi Devrimi Küresel CEO İş Yuvarlak Masası’nın kurucusu ve başkanıdır.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir