Haber Buketi

Erdoğan: Milletimizle hep muhabbetin ve kardeşliğin diliyle konuştuk, kurduğumuz “gönül köprülerinin” sarsılmasına asla izin vermedik

Erdoğan: Milletimizle hep muhabbetin ve kardeşliğin diliyle konuştuk, kurduğumuz “gönül köprülerinin” sarsılmasına asla izin vermedik

Online İSG Eğitimi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları boyunca “millet ile muhabbet ve kardeşliğin diliyle konuştuklarını” savundu. Erdoğan, “Hayatımızın her safhasında milletimizle hep muhabbetin ve kardeşliğin diliyle konuştuk” dedi.

Erdoğan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda muhalefeti hedef aldı. Halk ozanı Neşet Ertaş’ın bir türküsünü hatırlatan Erdoğan, şunları yazdı:

“Anadolu irfanının sembol isimlerinden merhum Neşet Ertaş’ın yürek tellerimizi titreten o güzel türküsünü siyasette kendimize rehber edindik. ‘Dost elinden gel olmazsa varılmaz’ dedik, ‘rızasız bahçenin gülü derilmez’ dedik, ‘kalpten kalbe bir yol vardır görülmez’ dedik. Aziz milletimizle aramızda kurduğumuz ‘gönül köprülerinin’ sarsılmasına asla izin vermedik. Hayatımızın her safhasında milletimizle hep muhabbetin ve kardeşliğin diliyle konuştuk. Ancak vatandaşa tepeden bakanlar bunu hiçbir zaman göremediler, anlayamadılar.

Siyasi tercihinden dolayı depremzedelerimizi linç edenler, bu sırra hiçbir zaman eremediler. Başarısızlıklarının sebebini kendilerinde aramak yerine her defasında insanımızı suçladılar. Bir ‘yol kazası’ olarak gördükleri çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950’den beri, maalesef bu kötü huylarından hiç vazgeçmediler. Aynı kibirli tavrı bugün de inatla sürdürüyorlar. Sandıkta tecelli eden iradeye saygı duymak yerine insanlarımıza ‘cahil’ diyerek tahkir ve tahrik ediyorlar. Hayatlarında bir kez olsun ‘biz nerede yanlış yaptık’ sorusunu kendilerine sormuyorlar. Milletin gönlünü kazanmak yerine nefret söylemlerine sarılarak, korku siyaseti izleyerek vatandaşın ve gençlerimizin oyunu alabileceklerini düşünüyorlar.

İnşallah 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep beraber ‘yeter’ diyeceğiz. 85 milyon olarak sandığa, irademize ve geleceğimize sahip çıkacağız.”

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir