Haber Buketi

Erdoğan Hatay’da sitem edip oy istedi

Erdoğan Hatay’da sitem edip oy istedi

Online İSG Eğitimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da depremzedelere seslendi. Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:
“Gerek deprem alanının büyüklüğü gerekse çetin hava şartları sebebiyle ilk günlerde bazı zorluklarla karşılaşsak da kısa sürede toparlandık. Devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarını deprem bölgesi için seferber ettik. Ne diyordu televizyonlarda ‘bir daha size yardım göndermeyeceğiz’. Kim diyor bunu? CHP’nin trolleri. Ben de diyorum ki; bunlar ne derse desin devletimiz burada, AFAD’ımız burada, Kızılay’ımız burada.

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞTILAR”
Bakanlarımız haftalar boyunca bu sahadan ayrılmadılar. Milletvekillerimiz, kurum yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız 7/24 esasına göre çalıştılar.
Asrın felaketi karşısında asrın dayanışmasını sergileyerek hamdolsun yaralarımızı süratle sarmaya başladık. Defne’deki hastanemizin inşallah açılışını yapacağız. Bakınız bu hastaneye elimizi attığımız zaman muhalefet ‘3 ayda hastane mi yapılırmış’ dedi. Bunlar zavallı. Biz Covid döneminde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 3 ayda 1006 odalı Murat Dilmener Hastanesini yaptık. Aynısı Anadolu yakasında Pakize Öz Hastanesini yaptık.
Biz orada kendimizi ispatladık. Biz arazi adamıyız arazi. Biz çalışarak, üreterek geliyoruz. ‘3 ayda bu nasıl olur’ diyenler, sizin hayatınızda bir eser var mı? Yok.

“DEFNE’DE TAYYİP ERDOĞAN’A VERİLEN OY YÜZDE 8,5”
Sadece arama kurtarma ekibi olarak 35 bini aşkın personel bölgede bilfiil görev yaptı. Şu anda Defne Hastanesi’nin açılışını yapacağız. Burada bir şeyi çok açık net konuşacağım. Herhangi bir sıkıntım olduğu için değil. Defne’de Tayyip Erdoğan’a verilen oy yüzde 8,5. Peki Bay Bay Kemal’e verilen 90,5. 8,5 nire, 90.5 nire? Biz burada mezhebi bir ayrım var diye bu yatırımı yapmıyoruz. Burada bir deprem yaşadık. Bu ülkede Cumhurbaşkanı eğer bensem biz bu yatırımı yapmak zorundayız dedik ve talimatı verdik. Çünkü biz yaradanı yaradandan ötürü sevdik. Ayrım yapmadık, bundan sonra da yapmayacağız. Tayyip Erdoğan böyle tanındı böyle tanınacak. Bunun aksini ispat mümkün değil.

“DEPREMZEDELERİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”
Depremzedelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Ramazan-ı Şerif boyunca iftarlarımızı deprem bölgemizde, depremzedelerimizle birlikte yaptık. Yapımı tamamlanan köy evlerinin bir kısmının teslimatını gerçekleştirerek Cumhur İttifakı olarak bu teslimatı yaptık, depremzedelerimizin bayram sevincini yaşadık.
Atılan her adımı, yapılan her işi, karşılaşılan her sorunu bizzat takip ettik. Depremde en çok yıkıma uğrayan Hatay’ı, Konya’ya zimmetlemiştik.

Sağ olsunlar belediyelerimiz aşevlerinden, çadır ve konteyner kent kurulumuna kadar her ihtiyacınızda sizlere destek verdiler. Başkaları gibi buralara poz vermeye, yıkıntılar önünde siyasi nutuk atmaya gelmediler. Sadece hakkın ve halkın rızasını gözeterek, sağ elin verdiğini sol ele duyurmadan gece gündüz koşturdular. Rabbim hepsinden razı olsun diyorum.

“KONUTLARIN İNŞASI DEVAM EDİYOR”
Söz verdiğimiz üzere bölgede 112 binden fazla konteynerin kurulumunu gerçekleştirdik. 13 bine yakın iş yerimizi faaliyete geçirdik. Konutların inşası için ilk kazmayı vurmuştuk. Şu anda kalıcı konutların inşaatı devam ediyor. İnşallah bunları Eylül Ekim’e kadar bitirmenin gayreti içerisindeyiz.
Bu arada Antakya Küçük Sanayi Sitemizi yeniden inşa edip orayı da ayağa kaldıracağız. Bu konuda inşallah bu beklenti içerisinde olanlar herhangi bir endişe taşımasınlar. Ülkemiz genelinde 130 bin konut, 36 bin köy evi, 5 bin ahır olmak üzere bağımsız bölümün inşa sürecini başlattık. Hatay’da 27 bin konut, 7 bine köy evi, 700’e yakın ahırın yapımına başladık. Toplam 251 bine yakın afet konutu inşa edeceğiz. Muhalefetin diline doladığı Defne Hastanemizi de bugün açıyoruz.

28 Mayıs’ta da kim yapacak? Siz yapacaksınız inşallah. Sandıkta bunlara haddini bildirmeye hazır mıyız? Bunları emekli etmeye hazır mıyız?

“TAYYİP ERDOĞAN ÇALIŞKAN ADAMDI DEDİRTEBİLMEK…”
Ne söz verdiysek hamdolsun tek tek yerine getiriyoruz. Hatay’la birlikte diğer deprem illerimize de mahcup olmayacağız. Evi orta hasarlı olan vatandaşlarımız için de yeni konutlar yapacağız. Amacımız 319 bini 1 yıl içinde olmak üzere toplam 650 bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmek olacaktır. Destek ve dualarınızla inşallah sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturacağız.

Bugün varız ama yarın ne olacağımızı sadece Rabbimiz bilir. bizim yegane gayemiz emri hak vaki olmadan sizlere en güzel şekilde hizmet etmek, milletimizin duasını almaktır.

Milletimize “bir Tayyip Erdoğan vardı, dürüst adamdı, çalışkan adamdı, mert adamdı, yürekli adamdı Allah ondan razı olsun” dedirtebilmektir. Bunun dışında da bir hırsımız, şevkimiz, peşinden koştuğumuz hedefimiz yoktur.

“HATAY’DAN BU DEFA ÇOK FARKLI BİR OY BEKLİYORUZ”
Bugüne kadar sizlere karşı hep samimi davrandık, gönlümüzden ne geçiyorsa dilimiz onu söyledi. Fikrimiz, düşüncemiz ne ise zikrimiz o olmadı. Yalanla yatıp, yalanla kalkanlardan olmadık. Önce milletimizin önüne karnemizi koyduk, sonra projelerimiz için desteğini istedik.

Talimatı Kandil’deki teröristlerden almadık. Bunlar talimatı nereden alıyor? Kandil’den alıyor, teröristlerden alıyor. Teröristlerle el ele kol kola dolaşan bir Bay Bay Kemal var mı? Bu teröristlerle el ele kol kola dolaşanlardan benim ülkeme fayda olur mu? Öyle ise 28 Mayıs’ta bunlara gereken dersi, cevabı vermek için şu 1 hafta için durmadan, usanmadan çalışıyor muyuz? Hatay’dan bu defa çok farklı bir oy bekliyoruz.

Sizin her meseleniz bizim de meselemizdir. Sizin derdiniz bizim de derdimiz. Sizin sevinciniz bizim de sevincimizdir. Sizin gündeminizde ne varsa bizim gündemimizde aynısı var. Hiçbir meseleyi görmezden gelmiyor, çözümü için çaba harcıyoruz. İnşallah 28 Mayıs’tan sonra Türkiye yüzyılını sizlerle beraber inşa edeceğiz. Bunun için önce 14 Mayıs’ta yarım kalan işimizi 28 Mayıs’ta tamamlamamız gerekiyor.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir