Emel öğretmene 55 yıllık sürpriz

Emel öğretmene 55 yıllık sürpriz

Erdemli Alata Teknik Bahçıvanlık Okulu’nda 1967 yılında mezun olan 20 arkadaş, sosyal medya üzerinden haberleşti. Buluşma ayarlayan lise arkadaşları, Türkçe öğretmenleri Emel Yılmaz’ı ziyaret etti. Ve Emel öğretmen, 55 yıl önceki öğrencileriyle bir ara gelmenin mutluluğunu yaşadı.

“SON ZAMANLARDAKİ EN GÜZEL ANIM”

Duygusal anların yaşandığı buluşmada Emel Yılmaz, “Eski günler aklıma geldi ve çok duygulandım. Şimdi onlar benim öğrencilerim değil, dostum ve arkadaşım oldu. Öğrencilerimle sohbet etmenin güzelliğini yaşadım. Son zamanlardaki en güzel anım diyebilirim. Bana bu güzel sürprizi hazırlayan ve bir araya gelmemizi sağlayan öğrencilerimin hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

55 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

Yılmaz’ın öğrencilerinden Dudu Sert, “55 yıl önceki öğretmenimiz Emel Yılmaz hocamızla bir araya geldik. İnanın çok mutlu olduk. Hocamızla sohbet ettik onunla eski günleri yad ettik. Emel hocamız bizler için çok kıymetli bir öğretmenimizdi. Hiçbir öğrencisini kırmaz, onları evlatları gibi görürdü. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hem gününü kutladık hem de bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

“ÖĞRETMENİMİZ BİZE EDEBİYATI SEVDİRDİ”

Emel öğretmenin eski öğrencilerinden Ahmet Sar ise, “Bana Türkçe’yi sevdiren öğretmenimiz Emel Yılmaz hocamızdır. İyi ki Emel hocamız vardı. Köyden geldiğimizde hiçbir şey bilmiyorduk ama öğretmenimiz bizlere Türkçe’yi, edebiyatı sevdirdi. Çok mutluyum” ifadesini kullandı.

Yıllar sonra öğretmenleri ile bir araya gelen öğrenciler, emekli öğretmen Emel Yılmazın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayıp, çiçek takdim edip, hatıra fotoğrafı çektirdi. (DHA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir