Haber Buketi

Elon Musk’tan çocuklarına kötü haber: Şirketleri bırakmıyor

Elon Musk’tan çocuklarına kötü haber: Şirketleri bırakmıyor

Online İSG Eğitimi

Ünlü milyarder, The Wall Street Journal’ın çevrim içi düzenlenen CEO Konseyi Zirvesi’nde konuştu. Musk, röportaj sırasında rahatsız olursa şirketlerini devralabilecek kişileri belirlediğini ve yöneticilerin şirketlerini veya oy kullanma haklarını çocuklarına devretmelerinin yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi.

Musk, “Çocuklarıma şirket yönetmeye ilgileri, eğilimleri veya yetenekleri olmasa bile otomatik olarak şirketlerden pay verecek ekolden değilim. Bence bu bir hata” dedi.

Beş şirketin sahibi olan Musk; yönetime, beklenmedik bir şekilde başına bir şey gelirse, görevlerini devralacak kişileri ilettiğini söyledi.
Milyarder, şirketlerinde sahip olduğu hisseleri kimin devralacağı konusunda çok daha fazla endişeli olduğunu da belirtti.

BİR ÇOCUĞU ADINI DEĞİŞTİRMİŞTİ

Musk’ın en büyüğü 19 yaşında olan dokuz çocuğu var. Milyarder, sık sık 3 yaşındaki oğlu X AE A-XII’yi etkinliklere götürüyor. Hatta X’in annesi Grimes, Musk’ın oğlunu bir “koruyucu” olarak gördüğünü söylüyor.

Ancak Musk, tüm çocukları ile yakın değil. Geçen yıl, en büyük çocuğu artık biyolojik babasıyla hiçbir şekilde akraba olmak istemediğini söyleyerek adının değiştirilmesi için başvurmuştu.

Çocuklarını şirketlerinin başına getirip getirmeme sorunu, milyarderler arasında uzun süredir devam eden bir tartışma. Apple’ın kurucularından Steve Jobs gibi bazı girişimciler, servetlerini çocuklarına aktarmayı planlamadılar.

elon musktan cocuklarina kotu haber sirketleri birakmiyor 0 AUVr7LcE

GENEL MERKEZ TAŞINABİLİR

Musk, ayrıca çevrim içi gerçekleşen zirvede şirketin genel merkezinin taşınabileceğini, sonsuza kadar San Francisco’da olmayabileceğini de ima etti.

Sansasyonel CEO, sosyal medya şirketini devralmasının ardından çalışanların yüzde 80’inin işine son vermiş ve Twitter’ın genel merkezinin otel odasına dönüştürüldüğüne ilişkin fotoğraflar basına yansımıştı.

Twitter’ın eski çalışanları ise Musk’ın, kendilerinden sonra boşalan alanları gece geç saatlere kadar çalışan personelin konaklayabilmesi için otele çevirdiğini iddia etmişti.

Eski çalışanlar binada yasalara aykırı şekilde düzenlemeler yapıldığını öne sürmüş, San Fransisco kenti yetkilileri ise bu iddiaları incelemeye başlamıştı.

Musk, 2021’de de sahibi olduğu otomobil şirketi Tesla’nın genel merkezini California’dan Texas’a taşımıştı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir