Ekrem İmamoğlu’ndan Fatih Sultan Mehmet tablosu soruşturmasına tepki: ‘Peşini bırakmam’

Ekrem İmamoğlu’ndan Fatih Sultan Mehmet tablosu soruşturmasına tepki: ‘Peşini bırakmam’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mülkiye Müfettişliği tarafından Fatih Sultan Mehmet tablosunun satın alınmasıyla ilgili açılan ön soruşturmayla ilgili, “Fatih Sultan Mehmet’in tablosunu niçin aldın’ diye soruşturulmak benim için gurur vesilesi olur sadece milletimiz adına. Ama bu işin arkasını bırakmayacağım” dedi.

İmamoğlu, dün yeniden düzenlenen Sarayburnu Parkı’nda incelemelerde bulundu. Ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, “doğalgaz indirimi” ile ilgili soruya ifadelerini kullandı.

Soylu’yu istifaya davet ettiniz. Soylu bir açıklama yaparak, ‘Şahsımla görüşme yaptığı her şeyden önce Cenabı Hakk’ın kayıtlarında” dedi. “Cenabı Hakk’a attı topu” şeklindeki soruya ise İmamoğlu, “İstifa etmesi konusundaki cesareti gösterememesinden dolayı şu anda böyle bir kaçak yol arıyor. Bu kadar iftiracı bir insan, o koltukta nasıl durur” dedi.

‘MÜFETTİŞ GAZA GELDİ’

“İBB’nin satın aldığı Fatih Sultan Mehmet tablosuyla ilgili, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği bir ön inceleme başlattı. Ve bu ön inceleme başında, yine terör soruşturmasını yürüten müfettiş var. Ne söylemek istersiniz?” sorusuna İmamoğlu, cevabını verdi.

GENÇLER HUZUR, ADALET, LİYAKAT İSTİYOR

İmamoğlu eğitim yardımı yapılan ve kurum yurtlarında kalan gençlerle yeni yıl etkinliğinde buluştu. İmamoğlu, gençlere, “2023’te duygu olarak en fazla ne istersiniz” sorusunu yöneltti. İmamoğlu’nun gençlerle karşılıklı konuşmasında şu diyaloglar yaşandı: “‘Huzur’ diyor, huzur. Huzuru alkışlayalım. Peki başka? ‘Adalet’ diyor. ‘Daha iyi bir ekonomi’ diyor arkadaşımız. Bir arkadaşımız, ‘Saygı istiyoruz’ dedi. ‘Düşünce özgürlüğü’ diyor arkadaşlarım. Liyakat. Liyakate göre bir adalet istiyor musunuz? Eğitimde eşitlik istiyor musunuz? O kadar kolay ki bunları yapmak. Tek şartı var. Ne biliyor musunuz? Tek şartı kendisini düşünen değil; insanını, milletini düşünen bir sistem ve anlayışa ihtiyaç var.”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir